Służby Izraela stłumiły świąteczny marsz w Betlejem

Opublikowano: 25.12.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 173

Służby porządkowe Izraela stłumiły pokojowy marsz, który przeszedł we wtorek ulicami północnego Betlejem. Policja użyła gazu łzawiącego i przymusu bezpośredniego wobec Palestyńczyków w strojach Świętego Mikołaja, rozdających po drodze cukierki dzieciom.

Demonstranci przeszli ulicami północnego Betlejem m.in. pod hasłami „Jezus przyszedł z przesłaniem: pokoju, wolności i sprawiedliwości”, czy „Chcemy Bożego Narodzenia bez okupacji”, krytykując przy tym akty agresji ze strony Izraela. Palestyńczycy w przebraniach Świętego Mikołaja po drodze rozdawali także cukierki dzieciom.

Izraelskie służby zaatakowały manifestantów niedaleko punktu kontrolnego, łączącego Betlejem z Jerozolimą. Użyto przy tym gazu i środków przymusu bezpośredniego, a kilku osobom trzeba było udzielić pomocy medycznej.

Mazen al-Azza z Inicjatywy Palestyńskiej, powiedział mediom, że akcja miała pokojowy przebieg, jednak izraelscy żołnierze nie przegapili okazji, żeby użyć swojej siły.

Na podstawie: presstv.ir, maannews.net/eng
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
masakalambura
Gość
masakalambura

W trakcie warszawskiego zjazdu mikołajów 7 grudnia w Warszawie
http://www.mmwarszawa.pl/photo/2134421/Wielka+Parada+Miko%C5%82aj%C3%B3w.+Motomiko%C5%82ajki.pl+w+Warszawie+7+grudnia

odbyła się słynna i ostro krytykowana tzw mission dawah na placu zamkowym.
http://natemat.pl/127433,muzulmanie-nawracaja-na-polskich-ulicach-internauci-oburzeni-bo-wyznawcy-islamu-rozdawali-w-warszawie-ulotki

Razem na tym zdjęciu:
http://motormania.com.pl/newsy/kraj/motomikolajki-pl-w-warszawie-ponad-300-uczestnikow-i-szczesliwe-dzieci/attachment/moto-mikolajki-pl-w-warszawie-2015-13/
Stanowisko M.D. znajduje się tu niecałe 2 metry po prawej stronie od linii środkowej sekcji mikołajkowej choinki.

Sądząc ilości negatywnych i haterskich komentarzy po tym wydarzeniu w necie, jest Polska jak Palestyna.
Sądząc jednak po spokojnym przyjęciu przez tłum mikołajów jedynych słusznych brodaczy – mających prawdziwe długie brody – na placu zamkowym, czyli polskich reprezentantów wydarzenia M.D., nie jest w Polsce najgorzej.

Youpidou
Użytkownik
Youpidou

To musi być pomyłka, żydzi to dobrzy ludzie. Tylko oni mogą mieć broń atomową, a bombardowanie Syrii i Palestyny robią w imię bezpieczeństwa – bo ISIS im wcale nie zagraża. Izraelici chcą więcej muzeów żydowskich a nie o żołnierzach wyklętych, więcej filmów o holokaustach, przecież byli bardzo prześladowani w czasie II wojny światowej i to ‘w polskich obozach zagłady’ a co najważniejsze świętowanie co roku Chanuki w sejmie polskim, bo jesteśmy bardzo tolerancyjni a nie antysemickim państwem. I dziękujmy im że dbają o swoje korzenie, bo choinki są antysemickie.