Służby informowały władze, że Konwój Wolności jest pokojowy

Opublikowano: 17.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1044

Doradcy ds. organów ścigania poinformowali ministra bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino, że protest Konwoju Wolności jest pokojowy.

Zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez „Rebel News”, dyrektor generalny centrum operacyjnego Bezpieczeństwa Publicznego Kanady nadzorującego stłumienie protestu stwierdził, że podczas demonstracji nie było przemocy ani gróźb.

„Ocena ogólna: Generalnie impreza przebiega spokojnie. Ponieważ większość pracowników rządowych pracuje zdalnie, zakłócenia w działaniach rządowych są jak dotąd niewielkie” — głosi notatka. Inne e‑maile z 1 lutego pokazują, że policja zauważyła również, że organizatorzy konwojów wzywają ludzi do przestrzegania prawa.

W szczytowym momencie konwoju wolności przeciwnicy protestów, tacy jak lider NDP Jagmeet Singh, fałszywie twierdzili, że przemoc na ulicach Ottawy jest „powszechna”. Singh powołał się na fałszywe twierdzenia, jakoby protestujący brali udział w próbie podpalenia budynku mieszkalnego.

W rzeczywistości w czasie trwania protestu wskaźnik przestępczości ulicznej zmniejszył się. Dodatkowo tymczasowy szef policji w Ottawie Steve Bell przyznał, że policja nie znalazła żadnej broni palnej pomimo twierdzeń, że broń była tam obecna.

„Mogę zapewnić, że przez cały czas trwania protestu otrzymaliśmy informacje i dane wywiadowcze dotyczące broni i posiadania broni przez ludzi, którzy albo brali udział, albo zamierzali w nim uczestniczyć”, powiedział Bell. „W wyniku akcji usuwania protestujących w żadnym momencie nie postawiliśmy zarzutów związanych z bronią palną, ale nadal trwają śledztwa w związku z posiadaniem broni podczas okupacji”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.