Służba zdrowia nie jest gotowa na epidemię

Opublikowano: 02.03.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2152

Choć oficjalnie rząd zapewnia, że polskie służby są gotowe na walkę z koronawirusem, nagranie polskiej pacjentki przebywającej od kilku dni w izolatce szpitala w Krotoszynie, pokazuje chaos i brak organizacji.

Pacjentka trafiła do szpitala z objawami wskazującymi na obecność koronawirusa. Wcześniej odbyła kilka podróży zagranicznych, w tym do północnych Włoch. Miała gorączkę 38,6, trudności z oddychaniem, bóle mięśni i kaszel. Lekarz internista skierował ją na Izbę Przyjęć szpitala w Krotoszynie, choć powinien od razu do szpitala zakaźnego. Pacjentka została razem z mamą odizolowana.

Szpital stosował się do procedur wyznaczonych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia. Mimo jednoznacznych objawów żaden szpital zakaźny nie chciał jej przyjąć w myśl zasady „wasz pacjent, wasz problem”. Trzymano się procedury dotyczącej terminu wylęgania się wirusa, który wynosi 14 dni. Kłopot w tym, że pacjentka wróciła z Włoch 21 dni wcześniej.

Pacjentka leżała na kozetce w kurtce, bez żadnych leków, z ujemnym wynikiem badań na obecność grypy. Szpital w Krotoszynie dostał polecenie wysłania próbek pacjentki do Warszawy około godziny 14:00. Jednak stołeczne laboratorium przyjmuje próbki wyłącznie do godziny 15:00!

Znamienne są słowa tej kobiety: „Tacy jesteśmy w mediach przygotowani, całodobowa infolinia, kursy mycia rąk, ale koronawirus od 15:00 ma wolne”. Sytuacja potencjalnie zagrażająca zdrowiu i życiu wielu Polaków, a laboratorium badające próbki kończy pracę o 15:00? Czy to aby na pewno dowód pełnej gotowości?

Kobieta mówi też o tym, iż personel do pobierania wymazów został przeszkolony tylko w szpitalach zakaźnych, podczas gdy jej próbki pobierały zwykłe pielęgniarki w zwykłym szpitalu. Przebadanie próbek w Chinach trwa trzy godziny, w Polsce 6 godzin. Pacjentka ta czeka na wynik od 5 dni. I choć lekarz ze szpitala w Krotoszynie dzwoni kilkanaście razy dziennie do laboratorium, to jedyne, co słyszy od jego pracowników to prośbę, żeby nie wydzwaniał i dał im pracować.

Kobieta w dalszym ciągu jest zamknięta, bez wyniku próbek. Jej rodzina jest oskarżana o nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

Mowa tu o tylko jednym przypadku. Co będzie, gdy pandemia na dobre dotrze do Polski. Kto ogarnie ten chaos? Czy na pewno Polska jest gotowa stawić czoła zagrożeniu ze strony koronawirusa?

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. vannamond 02.03.2020 18:21

    Jak wybuchnie trzeba będzie uciekać do Chin przy założeniu że nie zamkną dla nas granic.

  2. polach 02.03.2020 21:54

    Prawda jest taka że nie ma służby zdrowia bo sama jest chora oparta o biznes już dawno straciła sens bo nie znam nikogo kto przy jej pomocy by wyzdrowiał, za to znam wielu co ich prawie wykończyła.. Ja dlatego jestem zdrowy bo z niej nie korzystam…omijam szerokim łukiem mimo że płace Zusy podatki itp. na tą zgraje oszustów złodziei oraz rządy debili których powinniśmy usunąć wczoraj i stworzyć prawdziwy obywatelski rząd POLSKI bez przebierańców i obcych nacji w nim..Ludzie wolą być niewolnikami idioci skończeni dają się robić w konia cały czas tymi samymi metodami, ręce opadają..

  3. Krokodylowy 03.03.2020 19:19

    @Alexan – po czym poznać partyjny beton? Po tym, że w każdym słowie krytyki beton będzie się dopatrywał wrogich sił. Jesteś przedstawicielem tej grupy, która z automatu twierdzi, że każdy kto nie z PiS, to automatycznie za PO. A naprawdę są ludzie, którzy nie popierają zarówno jednej, jak i drugiej opcji politycznej. Zresztą POPiS istnieje do dziś i jest to tylko opera mydlana dla gawiedzi, bo oni grają do jednej bramki. Gasną kamery i zaczyna się wspólna wódka i powie to każdy, kto pracuje na ich PR-owym zapleczu. A najłatwiej to zaobserwować po tym jak błyskawicznie znikają komentarze na ten temat na mainstreamowych mediach. A wracając do tematu, to za obecny stan służby zdrowia odpowiada partia, której świnie są od 4 lat w korycie. Bez względu na jej nazwę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.