Słoweńcy przeciwko małżeństwom homoseksualistów

Opublikowano: 23.12.2015 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 355

Słoweńcy w referendum odrzucili marcową nowelizację prawa, zgodnie z którą małżeństwo miało być definiowane jedynie jako związek dwojga ludzi. Przeciwko pomysłom lobby homoseksualnego opowiedziało się 63 proc. głosujących.

Parlament Słowenii w marcu zmienił prawo de facto legalizujące „małżeństwa homoseksualne”. Zmiany zostały przeforsowane przez skrajną Zjednoczoną Lewicę z poparciem liberalnej Partii Nowoczesnego Centrum (SMC) premiera Miro Cerara. W listopadzie wniesiono jednak obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie, który przygotowała inicjatywa Chodzi o Dzieci (Za otroke gre) przy wsparciu Kościoła katolickiego oraz ugrupowań prawicowych.

W niedzielnym głosowaniu przeciwko nowelizacji prawa opowiedziało się 63 proc. głosujących, natomiast przeciwnego zdania było 37 proc. Frekwencja w głosowaniu wyniosła 35 proc., tak więc zdobyła ona wymagane kworum. Przewodnicząca prawicowej partii Nowa Słowenia, Ljudmila Novak, komentując wyniki referendum stwierdziła, że niosą one jasne przesłanie, iż rodzina jest ważną wartością w życiu Słoweńców. Inicjatorzy głosowania nie wykluczają jednak odpowiednich regulacji dotyczących związków homoseksualnych.

Ruch LGBT komentując wyniki tradycyjnie nazwał je triumfem nienawiści do innych ludzi będący wynikiem manipulacji.

Na podstawie: dnevnik.si, onet.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
heretyk
Użytkownik
heretyk

Tylko 63%? Powinno być minimum 95%.