Słońce najpierw się zaćmiło a teraz się do nas uśmiecha

Opublikowano: 28.10.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1197

Astronomowie NASA zauważyli, że Słońce na zdjęciach z kosmicznych obserwatoriów emanuje niezwykłym, radosnym uśmiechem. Oczywiście przypominający emotikonkę ze śmiechem obraz, który tu widzimy, nie jest tak naprawdę prawdziwym uśmiechem.

To co układa się w formie radosnej twarzy to dziury koronalne (ciemne plamy), z których w kosmos uciekają szybkie strumienie wiatru słonecznego.

Szczególne proporcje tego radosnego uśmieszku są uderzająco podobne do kształtu twarzy legendarnego złoczyńcy z filmu „Pogromcy duchów”, człowieka z pianki Sty Puft.

Warto też zaznaczyć, że ta „wesoła buźka” wyrzuca na Ziemię potrójny strumień wiatru słonecznego. Pierwszy kontakt z tym strumieniem wiatru słonecznego nastąpi 29 października, co spowoduje wystąpienie burz geomagnetycznych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.