Śledztwo ONZ ws. samowoli dronów

Opublikowano: 25.01.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 266

ONZ zapowiedziało przeprowadzenie śledztwa w sprawie śmierci ludności cywilnej w wyniku zastosowania samolotów bezzałogowych w wielu krajach, w tym w Pakistanie, Afganistanie, Somalii i Jemenie.

Dochodzenie przeprowadzi brytyjski prawnik Ben Emerson, który oświadczył, że zwróci szczególną uwagę na 25 ataków przeprowadzonych z wykorzystaniem bezzałogowych aparatów latających. Przede wszystkim zwróci on uwagę na epizod, do którego doszło w Pakistanie w 2011 roku, kiedy w rezultacie ataku rakietowego z udziałem amerykańskiego samolotu bezzałogowego zginęło około 40 Pakistańczyków.

Zgodnie ze słowami Emersona Stany Zjednoczone będą współpracować podczas prowadzenie dochodzenia.

Źródło: Głos Rosji

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Maciak 25.01.2013 15:40

    “Zgodnie ze słowami Emersona Stany Zjednoczone będą współpracować podczas prowadzenie dochodzenia” hahaha szopki ciąg dalszy, czekam z niecierpliwością na wyniki śledztwa i skazanie winnych! :))

  2. Il 25.01.2013 23:17

    gdzie byli i skąd pochodzili sterownicy dronów ?

    czy w Polsce są gdzieś niebezpieczne drony ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.