Śledztwo MTK przeciw Rosji i Gruzji ws. zbrodni wojennych

Opublikowano: 16.10.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 287

Wiceprokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Fatou Bensouda ogłosiła, że podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku miało dojść do zbrodni wojennych i jest w posiadaniu dowodów, które na to wskazują. Podczas tamtego konfliktu zbrojnego obie strony miały przyczynić się do ludobójstwa.

Międzynarodowy Trybunał Karny skupi się na dwóch sprawach. Pierwsza z nich dotyczy działań bojowników Osetii Południowej, którzy prawdopodobnie przy wsparciu rosyjskich wojsk doprowadzili do śmierci od 51 do 113 gruzińskich cywilów. Druga sprawa dotyczy ataku gruzińskich żołnierzy na rosyjskie siły pokojowe, w wyniku którego zginęło 10 osób a 30 zostało rannych.

Sąd międzynarodowy rozpocznie dochodzenie ponieważ ani Gruzja, ani Rosja nie doszły do jakichkolwiek wniosków w swoich dochodzeniach krajowych. Tymczasem ofiary wydarzeń sprzed 7 lat wciąż domagają się sprawiedliwości. Ruch Międzynarodowego Trybunału Karnego został dobrze przyjęty przez organizacje praw człowieka.

Prokurator Fatou Bensouda prowadzi również wstępne dochodzenia w sprawie wojny na Ukrainie, Afganistanie, Iraku oraz w Palestynie i bada konflikty pod kątem popełnionego ludobójstwa. W przypadku Palestyny władze Izraela, obawiając się sądu, zagroziły w przeszłości że będą domagały się zlikwidowania Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Na podstawie: WSJ.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sandvinik
Użytkownik
sandvinik

“…zagroziły w przeszłości że będą domagały się zlikwidowania Międzynarodowego Trybunału Karnego.”
domagały gdzie i od kogo? bo to ciekawe pytanie skoro sam izrael struktur międzynarodowych nie ma szans ruszyć.