Śledzą dzieci na obozach w USA technologią rozpoznawania twarzy

Opublikowano: 25.10.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 530

Amerykańskie obozy letnie używają oprogramowania do rozpoznawania twarzy, aby rodzice mogli otrzymywać codzienne informacje na temat samopoczucia swoich dzieci.

Obozy są tradycyjną częścią okresu letniego wielu amerykańskich dzieci, a zajęcia na świeżym powietrzu i sport mają duży udział w programach kempingowych.

W przeciwieństwie do historycznie prostej natury programów letnich, wiele obozów zaczęło używać oprogramowania do rozpoznawania twarzy, aby umożliwić rodzicom monitorowanie dzieci.

Uważa się, że tego lata setki obozów w całym kraju wykorzystują tą technologię, która polega na identyfikacji poszczególnych dzieci na odległość i wysyłaniu do rodziców wiadomości e-mail lub informacji tekstowych.

Według rodziców jeden z takich obozów, Camp Echo w stanie Nowy Jork, wysyła aż dziesięć powiadomień dziennie.

Jeden z rodziców, David Hiller, powiedział „Washington Post”, że otrzymywał powiadomienia za każdym razem, gdy jego dwie córki zostały sfotografowane, robiąc takie rzeczy, jak jazda na nartach wodnych lub zawieranie nowych przyjaźni podczas ich siedmiotygodniowego pobytu w obozie. Powiedział, że Camp Echo niemal natychmiast powiadamia go i jego żonę, przesyłając transzę przynajmniej 1000 zdjęć dziennie do rodziców.

Zdjęcie: burningriver (CC0)
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.