Sławomir Nowak łamie przepisy antykorupcyjne na Ukrainie

Opublikowano: 31.08.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 336

Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, odchodził z polskiej polityki jako parlamentarzysta poświadczający nieprawdę w swoich oświadczeniach majątkowych, ale w ubiegłym roku zaliczył miękkie lądowanie jako szef państwowej agencji drogowej na Ukrainie. Teraz były polityk Platformy Obywatelskiej jest krytykowany w swojej „nowej ojczyźnie” za łamanie przepisów antykorupcyjnych.

Korupcja jest na Ukrainie zjawiskiem powszechnym i po prostu patologicznym, lecz to ma się zmienić dzięki działalności Narodowej Agencji Ukrainy ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK), która została powołana do życia przed dwoma laty. W Polsce o efektach jej aktywności dowiadujemy się właśnie teraz, bo właśnie napomniała ona Sławomira Nowaka. Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska od zeszłego roku posiada bowiem obywatelstwo ukraińskie i jest szefem tamtejszej państwowej agencji drogowej.

Według NAZK, Nowak jako prezes Ukrawtodoru łamie właśnie przepisy antykorupcyjne w kierowanej przez siebie instytucji poprzez naruszanie ustaw dotyczących „etycznego zachowania, zapobiegania i regulowania konfliktu interesów i innych norm prawnych”. W całej sprawie nie podano dokładnych szczegółów, tym niemniej były parlamentarzysta PO dostał dziesięć dni na przeprowadzenie odpowiednich zmian. Sam Nowak zapewnił, że jednym z jego głównych celów jest właśnie walka z łapówkarstwem.

Nowak odchodził z polskiej polityki po tym, jak wyszło na jaw, iż nie składał prawdziwych oświadczeń majątkowych jako parlamentarzysta, za co został prawomocnie skazany na karę grzywny. Polityk nie wpisał bowiem do dokumentu, iż posiada wart co najmniej 17 tys. złotych zegarek, co powinno zostać ujęte we wspomnianym wyżej dokumencie.

Na podstawie: Forsal.pl, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o