Skype w Kongresie USA

Opublikowano: 29.06.2011 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 744

STANY ZJEDNOCZONE. Amerykańska Izba Reprezentantów ogłosiła, że Skype stanie się narzędziem wykorzystywanym powszechnie przez kongresmenów oraz ich pracowników do prowadzenia wideokonferencji. Pozwoli to na zwiększenie efektywności ich pracy przez zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na podróże.

Jest to ciekawa decyzja, która przeciwstawia się fali krytyki jakiej ostatnimi czasy poddawany jest ten produkt. Przejęty niedawno przez Microsoft Skype potwierdził już, że pracuje wspólnie z zespołem odpowiadającym za zabezpieczenie sieci amerykańskiego Kongresu, by upewnić się, że nie będą miały miejsca żadne wpadki mogące skutkować wyciekiem prywatnych rozmów.

Dodatkowo przedstawiciel każdego z biur Kongresu otrzyma dostęp do konta Skype Manager. Według Staci Pies ze Skypa był to warunek, którego spełnienie zaważyło na zatwierdzeniu użycia usługi.

Poza Skypem pracownicy Kongresu będą mieli również dostęp do usługi ooVoo pozwalającej na prowadzenie telekonferencji na platformach PC, Mac OS, iOS i Android, co minimalizuje jego uzależnienie od jednego producenta oprogramowania.

Opracowanie: Marcin Karpezo
Zdjęcie: Jakob Montrasio
Na podstawie: digitizor.com
Źródło: OSnews


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 29.06.2011 12:11

    I Skype będzie wykorzystywany tylko przez menów moderatorów genów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.