Skonfiskowano nakład “Izwiestii Kaliningradu”

Opublikowano: 11.08.2011 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 639

ROSJA. Organy ścigania w Kaliningradzie skonfiskowały w drukarni nakład gazety „Izwiestia Kaliningrada”. Oficjalnie nakład został zniszczony za „ekstremistyczne treści części tekstów”.

W numerze opublikowano list otwarty do prezydenta Miedwiediewa napisany przez miejscową grupę aktywistów z prośbą o usunięcie gubernatora Cukanowa wraz z jego administracją. Niemieckie media spekulują, że uwagę organów ścigania zwróciła fotografia prezydenta wpijającego się kłem w arbuz. Za bardzo różni się ona od produktów kremlowskich służalczych fotografów. Gazeta „Izwiestia Kaliningrada” opublikowała list otwarty lokalnych mieszkańców do prezydenta Miedwiediewa w którym żalą się oni na nowego gubernatora Nikołaja Cukanowa. Anonimowi autorzy zebrawszy w ciągu kilku dni dwa tysiące podpisów, skarżą się prezydentowi na „prowadzące do poważnych gospodarczych nieścisłości” kadrowe decyzje szefa regionu. W szczególności na to, że nowy gubernator rozpędził sporą część poprzedniej administracji i mianował nowych ludzi.

W liście pisze się także o kryminalnej przeszłości wielu nowo mianowanych urzędników gubernatora Cukanowa. Oskarżyciele nie odkryli Ameryki, zauważa gazeta „Nowaja gazieta”. Oni jedynie powtórzyli prawie dosłownie kompromitujące materiały nie tak dawno opublikowane przez kaliningradzkie wydawnictwo „Nowyje koliesa”.

Na przykład oskarżyciele wykopali z biografii prawej ręki gubernatora, szefa okręgowej administracji Jewgienija Michajłowa, pikantny szczegół. 15 lat temu był on skazany na trzy lata z artykułu 78 Kodeksu Karnego RSFSR (kontrabanda) i artykułu 224 (nielegalna produkcja, nabywanie, przechowywanie i transport narkotyków). Władze regionalne zareagowały na ten skandal bardzo słabo. Na spotkaniu ze społeczeństwem gubernator poradził jedynie zwrócić się w sprawie przeszłości Michajłowa do niego samego.

Jednakże minibus przewożący wspomniany nakład, zatrzymany został przez organy ścigania zaraz za bramą drukarni. Funkcjonariusze operacyjni Wydziału „E” zatrzymali redaktora naczelnego gazety „Izwiestia Kaliningrada” Oliega Altowskiego i 40 tysięcy egzemplarzy gazety. „Kiedy mnie zwolniono to zapytałem kiedy nastąpi zwrot nakładu. Kiedy on odjedzie-odpowiedział jeden z oficerów” – przytacza opowieść Altowskiego jego gazeta. Na podstawie tych faktów niemiecki „Die Welt” sugeruje, że prawdziwym powodem konfiskaty nakładu było pierwszostronicowe zdjęcie zapowiadające wizytę prezydenta Miedwiediewa.

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.3rm.info
Źródło polskie: Stop Syjonizmowi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o