Skok na socjal

Opublikowano: 17.10.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 311

Polskie gangi znalazły nowy sposób wyzyskiwania rodaków. Wciąż opiera się on na wywożeniu pobratymców do zachodnich krajów, jednak tym razem nie do niewolniczej pracy, ale do… wyłudzania świadczeń społecznych.

Nieznający miejscowego języka Polacy są wabieni, najczęściej do Wielkiej Brytanii, perspektywą dostania pracy, a następnie dostają do podpisu sterty dokumentów. Następnie gangsterzy informują wywiezionych rodaków, że jednak nie ma dla nich pracy i „proponują” (czasem przy użyciu takich argumentów, jak pięści i kastety) powrót do Polski. Podpisane dokumenty okazują się wnioskami o pomoc socjalną, które, jeśli zostaną zaakceptowane, przynoszą bandytom stabilny i całkiem niezły dochód. A Polakom wstyd i zawiedzione nadzieje.

Według danych, na które powołuje się „Gazeta Wyborcza”, rekordzista zarobił na jednej osobie 100 tys. funtów, czyli ponad pół miliona złotych. Na te informacje należy jednak patrzeć z dystansem – oznaczałyby one, że na brytyjskim „socjalu” można zostać polskim milionerem, a to raczej nie do końca prawda. Faktem jest, że szukający lepszego życia Polacy przywożeni na Wyspy w charakterze „słupów” są dla przestępców kurami znoszącymi złotej jaja.

Jak widać polscy pracownicy nigdzie nie mogą zaznać spokoju. We własnym kraju są często wykorzystywani przez nieuczciwych przedsiębiorców (według Międzynarodowej Organizacji Pracy Polska pod względem przestrzegania praw pracowniczych jest na szarym końcu w Europie), a poza jego granicami przez rodzime gangi. Zbyt często niestety mamy do czynienia z sytuacją, że Polak Polakowi wilkiem.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wiara milosc nadzieja
Użytkownik
wiara milosc nadzieja

„Kto gromadzi skarby językiem kłamliwym, ugania się za marnością i wpada w sidła śmierci. (7) Rozbój występnych porywa ich, gdyż nie chcą czynić tego, co prawe. (8) Kręta jest droga zbrodniarza, lecz postępowanie uczciwego jest proste” – Salomon

XXIRapax
Użytkownik
XXIRapax

@pudson 17.10.2014 20:25
A to nie chodzilo o Polakow?

chinskibadziew
Użytkownik
chinskibadziew

pudson

Czy Watykan tą rzeźbę posiadł w sposób niegodny ?
Watykan pomaga więcej krajom biednej Afryki więcej jak twój móżdżek może pomyśleć .Te malutkie żołądki są głodne bo nikogo nie obchodzi ich los a sami nie potrafią przystosować się do otaczającej rzeczywistości .Neokolonializm bo o tym mowa ma swoje źródła w bogatym zachodzi firmy naftowe ,górnicze ,farmaceutyczne i tam szukaj winnych tej sytuacji ……………..

apsikkispa
Użytkownik
apsikkispa

chinskibadziew
Ślepy jesteś Watykan zbudowany jest od fundamentów na glinie i żelazie. bardzo ciekawy jestem co robi się z szamanami w Afryce, może grzeją się przy stosach, może wysyłają im szczepionki.
Może można naciągnąć na benefity, ale to nie takie proste i nie 100 tysięcy

pablitto
Użytkownik
pablitto

@ Watykan etc…

Prosta sprawa – dokonać np. analizy złota, którym w najróżniejszych formach wyłożone są (stare) kościoły, katedry… – dla niekumatych – pochodzi ono głównie z kolonialnych podbojów, głównie obu Ameryk (kto wie, może na niektórych cząsteczkach wciąż możnaby znaleźć AMERYKAŃSKIE -nie mam na myśli tej europejskiej swołoczy, która popłynęła tam mordować ludzi – oryginalne DNA ;)). Tyle w temacie -nie mówiąc o innych materiałach, tudzież na ile moralne jest pozyskanie czegoś wskutek nałożonych na ludzi podatków, nakazów, ekskomunik etc…
Jakby ktoś nie wiedział – Polsce niedawno skończyła się 600-letnia ekskomunika rzucona przez ówczesnego „papę” po bitwie pod Grunwaldem. Watykan przyczynił się do upadku państwa polskiego (m.ni. nie pozwalając wykopać stąd Zakonu Krzyrzackiego – tak, jak wcześniej zrobił to z nimi król Węgier).

Nie jestem jakimś spazmatycznym patriotą, ani zadeklarowanym anty-katolikiem (jak ktoś rozumuje w tak prostych kategoriach, to współczuję, przykro mi)… mam po prostu alergię na mówienie głupot…
…aaaaappssikkkkk…. ;)

arthurking
Użytkownik
arthurking

Niezła bzdurka. Podpisać papierki i 100 000 GBP. Jakim trzeba być kr…nem, żeby cos takiego napisac. Taki delikwent oprócz podpisania papierków musi mieć national insurance number i oczywiście konto w banku. Musi składać sprawozdania tygodniowe w Job Centre Plus. I gdyby ten gangster uzyskał wszystkie świadczenia na tego delikwenta teoretycznie 250 GBP tygodniowo czyli 1000 GBP miesięcznie to musiałby czekać na 100 000 ponad osiem lat a to podobno ' nowy sposób wyzyskiwania rodaków'. Ciekawe, że ten artykuł znalazł tylu dziwnych komentatorów, oczywiście na poziomie inaczej inteligentnie autora, począwszy od wyznawcy żydowskiego Boga a skończywszy na …… Swoją drogą takie bzdury na Wolne Media ? Żenujące.