Skarży szpital na 16 000 000 dolarów za śmierć siostry

Opublikowano: 19.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4299

Ciąg dalszy sprawy kobiety zabitej za chwilowe noszenie maseczki pod brodą, aby się dotlenić. Winni śmierci kobiety i osierocenia jej dzieci unikną kary, ale będzie proces ze szpitalem o odszkodowanie.

Siostra 43-letniej kobiety, która zmarła w rezultacie ataku ochroniarzy szpitala usiłujących wymóc na niej założenie maski spuszczonej na brodę w szpitalu w centrum Toronto, złożyła pozew o wartości 16 milionów dolarów kanadyjskich przeciwko University Health Network i strażnikom twierdząc, że użyli nadmiernej i niepotrzebnej siły.

Pochodząca ze Scarborough Stephanie Warriner, matka pięciorga dzieci, zmarła 27 maja 2020 r. w Toronto Western Hospital po tym, jak doznała zatrzymania akcji serca po fizycznej interakcji z ochroną szpitala. W pozwie stwierdza się, że ochroniarze „wiedzieli lub powinni byli wiedzieć”, że Warriner cierpiała na problemy ze zdrowiem psychicznym w oparciu o ich interakcje z nią.

Dokumenty twierdzą jednak, że strażnicy podeszli do niej w „agresywny sposób, wbrew ich wyszkoleniu” i „działali lekkomyślnie lekceważąc życie Stephanie”. Ponadto stwierdzają, że strażnicy początkowo wdali się w „werbalną sprzeczkę” z Warrinerem, ale ostatecznie pchnęli ją na ścianę i rzucili na ziemię, po czym unieruchomili ją w „pozycji leżącej z ciężarem przyłożonym do jej pleców”. „Kiedy ochroniarze zdjęli ciężar ze Stephanie, jej ciało było bezwładne i pozbawione życia. Zamiast natychmiast rozpocząć resuscytację lub wezwać pomoc, ochroniarze przynieśli wózek inwalidzki i umieścili bezwładne ciało Stephanie na wózku inwalidzkim, aby ukryć ją przed kamerami bezpieczeństwa i świadkami” – czytamy w dokumentach. Żaden z zarzutów nie został zweryfikowany w sądzie.

W pozwie wymieniono pięciu ochroniarzy, którzy rzekomo byli zaangażowani w incydent, w tym jednego, który podobno przestawił kamerę bezpieczeństwa, aby część zajścia nie została sfilmowana. Wiadomość pojawia się tydzień po tym, jak CTV News uzyskało materiał wideo z części kłótni.

Rozmawiając w środę z CP24.com, Denise Warriner powiedziała, że ​​chociaż pozew nie przywróci jej siostry, może pozwolić tym, którzy ją kochali, w tym jej 28-letniemu synowi Theodore’owi, na pociągnięcie do odpowiedzialności za to, co powiedziała: skrajne i oburzające zachowanie” zaangażowanych osób.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. najzwyklejszy 19.01.2023 13:19

    Faszystowskie bydło z rodzicami praktykującymi w Oświęcimiu, oczywiście sznur na szyję całej piątce, żadna przesada – Bóg już w Starym testamencie: za celową śmierć (działali celowo – esesmańsko-banderowsko) karą śmierć. Ponadto te małpy mają wygląd bydląt i taką wagę, działanie wobec słabszej i grupowo to celowy sadyzm z dążeniem do śmierci i ukrywaniem skutków. Oczywiście nr 1 w drodze na szafot dla ich rządowego premiera, obok naszego, który niemieckim szpiegiem, co już ujawnił Polski niezależny dziennikarz wskazując dokumenty dostępne w Niemczech, fragment zgody na szpiegowstwo, pozostałe dokumenty ukryte przez niemiecki rząd.

  2. LichoNiespi 19.01.2023 14:34

    A czy wy nie myslicie ze to, takie zdarzenie, takie samo lub tysiace innych podobnych zdarzen-wypadkow po prostu mordow, legalnie mordowanie pacjentow w tzw opiece medycznej nie zdarza sie w innych szpitalach na calym swiecie…tylko o tym sie nie mowi lub nie wolno mowic…..

  3. replikant3d 19.01.2023 17:45

    ,,najzwyklejszy,, to dopiero początek. Depopulacja przybiera rozmaite formy. Byle by był efekt…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.