Skargi na decyzje islandzkich banków ws. stóp procentowych

Opublikowano: 04.09.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1353

Stowarzyszenia konsumenckie spodziewają się, że w najbliższych tygodniach złożą pozwy przeciwko Arion Banki, Íslandsbanki i Landsbankinn z powodu nieprzejrzystych decyzji dotyczących stóp procentowych. Ponad 1100 kredytobiorców chce wziąć udział w pozwie zbiorowym.

Wiosną tego roku stowarzyszenia konsumenckie rozpoczęły kampanię mającą na celu zwrócenie uwagi na rzekomą nielegalność warunków i realizacji kredytów o zmiennym oprocentowaniu. W ostatnich miesiącach stowarzyszenie przygotowywało pozew przeciwko bankom, a Breki Karlsson, przewodniczący stowarzyszenia, mówi, że dane, o które prosili banki, są przetwarzane. „Ta praca idzie dobrze, ale trochę wolniej niż byśmy chcieli – zarówno dlatego, że zakres jest znacznie większy niż się spodziewaliśmy, ale także z powodu wakacji i innych kwestii, które nieco opóźniły sprawę” – mówi Breki.

Około 1100 kredytobiorców zarejestrowało się na stronie internetowej stowarzyszenia, które wzywa do rozpatrywania spraw, a liczba spraw wzrosła do ponad czterech tysięcy. Breki mówi, że spodziewa się wybrać trzy z nich, które są obrazowe dla całości i kontynuować je. „Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni wskażemy te sprawy” – mówi Breki.

Źródło: IcelandNews.is


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.