Skarbówka ostrzega przed oszustwem

Opublikowano: 22.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1857

Polska skarbówka ostrzega przed mailami wysłanymi przez oszustów z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej, którzy podszywają się pod urząd informując podatników o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej. Poniżej przykładowa treść fałszywego maila, przed którymi przestrzega KAS.

Polscy podatnicy są ostrzegani przez Krajową Administrację Skarbową przed próbą oszustwa. Okazało się, że z jej serwerów zostały wysłane fałszywe maile o zamiarze wszczęcia kontroli przez urząd skarbowy.

Podszywający się pod urzędników oszuści informowali w mailach o zamiarze przeprowadzenia kontroli podając konkretną datę. Podpisywali się różnymi nazwiskami „inspektora kontroli” i zobowiązywali adresata do „przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną działalnością”. Do wiadomości załączony był także link, w którym miała się rzekomo znajdować lista wymaganych dokumentów.

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega podatników: „Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie danych nieuprawnionym osobom”. Dodaje także, żeby zwracano uwagę na rozszerzenie adresów mailowych, gdyż te adresy, które należą do jednostek KAS mają rozszerzenie: „@mf.gov.pl”.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.