Skarbówka ostrzega przed oszustwem

Opublikowano: 22.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1311

Polska skarbówka ostrzega przed mailami wysłanymi przez oszustów z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej, którzy podszywają się pod urząd informując podatników o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej. Poniżej przykładowa treść fałszywego maila, przed którymi przestrzega KAS.

Polscy podatnicy są ostrzegani przez Krajową Administrację Skarbową przed próbą oszustwa. Okazało się, że z jej serwerów zostały wysłane fałszywe maile o zamiarze wszczęcia kontroli przez urząd skarbowy.

Podszywający się pod urzędników oszuści informowali w mailach o zamiarze przeprowadzenia kontroli podając konkretną datę. Podpisywali się różnymi nazwiskami „inspektora kontroli” i zobowiązywali adresata do „przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną działalnością”. Do wiadomości załączony był także link, w którym miała się rzekomo znajdować lista wymaganych dokumentów.

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega podatników: „Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie danych nieuprawnionym osobom”. Dodaje także, żeby zwracano uwagę na rozszerzenie adresów mailowych, gdyż te adresy, które należą do jednostek KAS mają rozszerzenie: „@mf.gov.pl”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o