Będą montować skanery ciała w budynkach biurowych

Opublikowano: 03.03.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 604

Kiedy TSA ogłosiło w zeszłym miesiącu, że zakończyło umowę z Rapiscan, twórcą kontrowersyjnych rentgenowskich skanerów ciała, media głównego nurtu ogłosiły, że federalna agencja “zrezygnowała w pełni z wykorzystania skanerów.” Jednakże było rażąco oczywistym, że to nigdy nie nastąpi. TSA jest już pod ścisłym nadzorem Kongresu w związku z odłożeniem na półkę wartych 14 milionów funtów skanerów ciała. W sumie 250 skanerów jakie posiada agencja wartych jest 40 milionów dolarów.

Prawdziwym powodem dla usunięcia maszyn z lotnisk są zarzuty, że system operacyjny nie posiada oprogramowania zasłaniającego intymne części ciała na monitorach i wydrukach. Choć jest to problem występujący na portach lotniczych, z których korzysta ogół społeczeństwa, to nie jest to tak wielkim problemem w urzędach wypełnionych pracownikami federalnymi.

Gazeta “The Federal Times” donosi, że TSA próbuje sprzedać te skanery innym agencjom rządowym. “Pracujemy z innymi agencjami rządowymi, aby znaleźć dla nich dom,” powiedział rzecznik TSA David Castelveter. “Istnieje duże zainteresowanie ze strony Departamentu Obrony i Departamentu Stanu by je wykorzystać – jak również i innych agencji.”

[…] Jeżeli maszyny będą przeniesione do budynków rządowych, może to prowadzić w efekcie do instalowania takich urządzeń w biurowcach i budynkach prywatnych.

Ponadto, to nie oznacza końca dla skanerów rozproszenia wstecznego na lotniskach. TSA już kilka miesięcy temu zabezpieczyło kontrakt wart prawie 50 razy tyle co poprzednie umowy, z osobną spółką, aby dostarczyła te same maszyny. Agencja podpisała znacznie większy kontrakt warty 245 milionów dolarów z American Science and Engineering, Inc w dniu 9 października 2012 roku.

Komunikat prasowy dotyczący umowy mówi o tym, że AS&E dostarczy TSA “SmartCheck – Zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu.” Wystarczy jedno spojrzenie na stronę AS&E by zobaczyć, że technologia jaka będzie wykorzystywana to przede wszystkim prześwietlenia “rozproszenia wstecznego” dla lotnisk, które emitują “promieniowanie jonizujące” (fale terahercowe -THz).

Jak już wyczerpująco udokumentowaliśmy, liczne prestiżowe instytucje medyczne w tym Uniwersytety Johna Hopkinsa, Columbia, California i Agencja ds. Bezpieczeństwa Atomowego wykazały, że urządzenia rentgenowskie rozproszenia wstecznego będą statystycznie powodowały wzrost występowania przypadków raka. Stawiając sprawę w odpowiednim kontekście prawdopodobieństwo zgonu w atakach terrorystycznych jest takie samo jak prawdopodobieństwo zachorowania na raka, po przejściu tylko raz przez skaner ciała.

Ekspert biofizyki z uniwersytetu Johna Hopkinsa dr Michael Love ostrzegł po przeprowadzeniu badań skanerów ciała, że “statystycznie ktoś dostanie raka skóry od tych prześwietleń”.

Kontrola promieniowania została zwiększona po niedawnych próbach TSA ukrycia wielu przypadków raka wśród operatorów skanerów na lotnisku Boston Logan Airport. Według dokumentów FOIA uzyskanych przez Electronic Privacy Information Center (EPIC), gdy przedstawiciele związków w Bostonie odkryli “przypadki raka” wśród pracowników TSA wywołanych przez promieniowanie skanerów ciała, TSA starało się bagatelizować sprawę i odmówiło wydania pracownikom dozymetrów do pomiaru poziomu promieniowania.

Dokumenty wskazały również, że “duża liczba pracowników padła ofiarą raka, udaru i chorób serca.” Jeżeli rząd federalny doposaży skanerami inne służby to pracownicy TSA nie będą jedynymi ofiarami.

Ponadto, kolejne dokumenty otrzymane przez EPIC wskazują, iż TSA “publicznie, błędnie scharakteryzowało” wnioski z Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (NIST) stwierdzając, że po testach agencja pozytywnie potwierdziła bezpieczeństwo skanerów ciała.

Zostało również udowodnione, że skaner można oszukać poprzez zaszycie metalowego przedmiotu w ubraniu, czyniąc całą flotę maszyn praktycznie bezużyteczną.

Niedawno odkryty raport Homeland Security również zauważa, że federalni śledczy “zidentyfikowali luki w procesie badania” z udziałem skanerów.

Wielu innych ekspertów bezpieczeństwa wyraziło publicznie swoje zdanie, że skanery są nieskuteczne.

Autor: Steve Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.