Skandaliczna ignorancja izraelskiej prasy

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn skrytykował oburzający artykuł Times of Israel. Gazeta komentując sprawę reparacji stwierdziła, że Polska także ponosi winę za mordowanie Żydów w trakcie II wojny światowej.

Izraelski portal „Times of Israel” oskarżył w niedzielę polski rząd o żądanie reparacji od Niemiec, za „Żydów zamordowanych przez Polaków”. „Raport wydany przez polski rząd w zeszłym tygodniu w celu uzasadnienia żądań odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową przytaczał śmierć Żydów zabitych przez obywateli polskich – a nie nazistów – w pozornym wysiłku wybielania polskich zbrodni podczas Holokaustu” – czytamy w „Times of Israel”.

Stanisław Żaryn podkreśla, że artykuł jest pełen kłamstw i wskazuje na zupełną ignorancję historyczną jego autora. „Oburzające treści »Times of Israel«. Komentarz pełen kłamstw i przejawów historycznej ignorancji. To kolejny element promowania fałszywych tez o Polsce. Wbrew oczywistym faktom Polacy znów są oskarżani o współudział w Holokauście oraz współpracę z Niemcami. Kompromitujące!” – napisał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Na artykuł izraelskiego dziennika zareagował również Marek Magierowski, były ambasador Polski w Izraelu, a dzisiaj ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych. „Wybaczcie, »Times of Israel«, mówicie poważnie? Może to cynizm? Może po prostu żałosny brak profesjonalizmu (delikatnie mówiąc)? Ten nagłówek jest skandaliczny” – skomentował na „Twitterze” Marek Magierowski.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com