Skandaliczna ignorancja izraelskiej prasy

Opublikowano: 14.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1565

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn skrytykował oburzający artykuł Times of Israel. Gazeta komentując sprawę reparacji stwierdziła, że Polska także ponosi winę za mordowanie Żydów w trakcie II wojny światowej.

Izraelski portal „Times of Israel” oskarżył w niedzielę polski rząd o żądanie reparacji od Niemiec, za „Żydów zamordowanych przez Polaków”. „Raport wydany przez polski rząd w zeszłym tygodniu w celu uzasadnienia żądań odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową przytaczał śmierć Żydów zabitych przez obywateli polskich – a nie nazistów – w pozornym wysiłku wybielania polskich zbrodni podczas Holokaustu” – czytamy w „Times of Israel”.

Stanisław Żaryn podkreśla, że artykuł jest pełen kłamstw i wskazuje na zupełną ignorancję historyczną jego autora. „Oburzające treści »Times of Israel«. Komentarz pełen kłamstw i przejawów historycznej ignorancji. To kolejny element promowania fałszywych tez o Polsce. Wbrew oczywistym faktom Polacy znów są oskarżani o współudział w Holokauście oraz współpracę z Niemcami. Kompromitujące!” – napisał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Na artykuł izraelskiego dziennika zareagował również Marek Magierowski, były ambasador Polski w Izraelu, a dzisiaj ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych. „Wybaczcie, »Times of Israel«, mówicie poważnie? Może to cynizm? Może po prostu żałosny brak profesjonalizmu (delikatnie mówiąc)? Ten nagłówek jest skandaliczny” – skomentował na „Twitterze” Marek Magierowski.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. sga 14.09.2022 14:27

  A czyz zydzi nie ponosza odpowiedzialnosc za mordowanie polakow?

 2. KubaD. 14.09.2022 15:30

  Żydzi ponoszą odpowiedzialność nie tylko za mordowanie Polaków, ale tez i żydów.
  Przecież na przykład kapo w obozach zostawali tylko żydzi…

 3. replikant3d 14.09.2022 16:56

  No cóż…naród który trzyma w garści finanse światowe. Kto im przeszkodzi? Mogą szkalować ile chcą a i tak są ,,nie do ruszenia,, Powinniśmy się uczyć od nich sprytu..Zauważyliście że coraz mniej naszych rodaków to obchodzi? Byle micha pełna żarcia, ciepła woda i dach nad głową, a reszta się nie liczy….samutne ale prawdziwe..

 4. vannamond 14.09.2022 18:16

  Akurat w te ruska propagande wierzy do dziś tzw cały świat.

 5. Rgga34 14.09.2022 19:54

  No tak, można było się tego spodziewać, że oficjalnie zostaniemy oskarżeni o holocaust. Tym czasem Żydzi wyparli historie i fakt symbiozy z nazistowskimi Niemcami z lat 39-41. Kiedy to Polacy zakładali żydowskie gwiazdy Dawida na rękę by ujść z życiem…

  Przykre wypaczanie historii, które trwa już od lat.

  Przecież za oceanem jesteśmy traktowani jak nazisci. Mało tego. Uczą o tym w szkołach, że Polak mordował, a Niemiec pomagał…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.