Skandal z liczeniem kart wyborczych w Kanadzie

Opublikowano: 22.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1261

Elections Canada zapowiedziała śledztwo po tym, jak na początku tego miesiąca ujawniono, że podczas wyborów federalnych w 2021 roku nie zostało policzonych prawie 205 000 kart do głosowania.

Według „Blacklock’s Reporter”, główny urzędnik wyborczy Stephane Perreault zeznał podczas prac komisji spraw bieżących Izby Gmin, że to „niefortunne”, iż rekordowa liczba kart do głosowania nie została uwzględniona w ustaleniu ostatecznych wyników wyborów.

„Oczywiście każda spóźniona karta do głosowania jest niefortunna. To są ludzie, którzy chcieli oddać głos, ale nie byliśmy w stanie ich policzyć” – powiedział Perrault. „Nigdy nie mieliśmy na tak dużą skalę operacji głosowania drogą pocztową”.

Z powodu trwającej pandemii COVID-19 przed wyborami w 2021 r. Elections Canada zachęcało wyborców do oddawania kart do głosowania pocztą zamiast głosowania w lokalach wyborczych. Wśród tych niepoliczonych kart do głosowania było 114 583, które nigdy nie zostały oddane pocztą, a 90 000 przyszło z opóźnieniem.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.