Skandal dotyczący spotu z Melem Gibsonem

Opublikowano: 12.11.2018 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1989

Ze spotu Polskiej Fundacji Narodowej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę wycięto Pałac Kultury i Nauki. O usunięciu ze sceny panoramy Warszawy jednego z jej symboli informują internauci.

„Pragniemy wyjaśnić, że fakt usunięcia w jednym z ujęć Pałacu Kultury i Nauki to nie efekt naszej wizji artystycznej ale skutek praw autorskich, które chronią wizerunek samego Pałacu. Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą, o nieodwracalnie uwagi od wzniosłej atmosfery Święta 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz pozytywnego głównego wydźwięku okolicznościowego spotu” — wyjaśniła Polska Fundacja Narodowa w oświadczeniu dla na EKRANIE.pl.

Tymczasem Sebastian Wierzbicki z zarządu Pałacu Kultury i Nauki napisał na „Twitterze”: „Znowu kłamią! Wizerunek Palacu Kultury jako elementu panoramy miasta nie jest objęty prawami autorskimi i nie jest chroniony! Poza tym nawet gdyby tak myśleli, to mogli do nas wystąpić o zgodę, a tego nie zrobili. Kłamstwo goni kłamstwo!”.

Potwierdził to na portalu społecznościowym rzecznik warszawskiego Urzędu Miast Bartosz Milczarczyk: „Tłumaczenie Polskiej Fundacji Narodowej jest niezgodne z prawdą. Pałac Kultury nie jest objęty ochroną praw autorskich w sytuacji, w której występuje jako element panoramy miasta”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o