Siły specjalne Kosowa szturmowały biura komisji wyborczej

Opublikowano: 08.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1431

We wtorek policjanci z ROSU szturmowali budynek komisji wyborczej w Mitrowicy na północy Kosowa. Według doniesień medialnych słychać było wybuchy, niektóre obszary miasta były zadymione, słychać było syreny.

Ponadto we wtorek kosowska policja weszła też siłą do budynku gminy Zubin Potok, na północy Kosowa. Podczas siłowego przejęcia budynku mieszkańcy znajdujący się wewnątrz stawiali opór, na miejscu słychać było wybuchy i syreny.

Jak zauważył serbski prezydent Aleksandar Vucic, „kosowska policja, zgodnie z porozumieniami brukselskimi, może wjechać na północ prowincji tylko za zgodą czterech burmistrzów, a nie zapytała żadnego z nich”. Prezydent powiedział, że kosowska policja wycofała się z północnej części serbskiej prowincji po napotkaniu oporu ze strony ludności.

„Stany Zjednoczone potępiają tych, którzy użyli przemocy podczas wczorajszego incydentu w północnym Kosowie. Uciekanie się do przemocy i zastraszania, w tym z użyciem ładunków wybuchowych, oraz narażanie życia na niebezpieczeństwo, nigdy i w żadnych okolicznościach nie jest właściwą metodą protestu. USA są zaniepokojone faktem, że nie ma obecnie warunków do przeprowadzenia wyborów, które mają się odbyć jeszcze w tym miesiącu w północnym Kosowie” — napisał Geoffrey Hovenier, ambasador USA w Kosowie.

Źródło: pl.News-Front.info

13

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.