Siły rosyjskie zwiększają obecność na granicy syryjsko-irackiej

Opublikowano: 17.12.2020 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1239

W ostatnich tygodniach armia syryjska i jej sojusznicy zintensyfikowali swoje działania przeciwko komórkom Państwa Islamskiego (ISIS) ukrywającym się na pustyni Homs-Deir Ezzor.

Według źródeł prorządowych, w ciągu ostatnich kilku dni syryjskie siły rządowe i wspierane przez Iran milicje przeprowadziły serię nalotów na południe od autostrady łączącej Palmirę z Deir Ezzor i na południowy wschód od al-Mayadin. Media antyrządowe twierdzą, że w starciach zginęło ponad 10 żołnierzy syryjskich i 15 członków ISIS.

Rosyjskie siły powietrzne wznowiły również ataki na cele ISIS w regionie pustynnym. Źródła antyrządowe podają, że Rosjanie dokonali ponad 100 nalotów. Skala tej kampanii pokazuje, że bojówki ISIS, które aktywnie wykorzystują stan chaosu na granicy syryjsko-irackiej, stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Zaledwie kilka dni temu rosyjska żandarmeria wojskowa utworzyła lokalną kwaterę główną i kilka stanowisk w syryjskim mieście al-Bukamal, które leży na granicy z Irakiem. Lokalne źródła łączą zwiększoną rosyjską obecność na granicy z niedawno wznowioną tam operacją przeciw ISIS.

Biorąc pod uwagę faktyczne załamanie się bezpieczeństwa na obszarze po irackiej stronie granicy, siły wspierane przez Syrię, Irak i Iran rozmieszczone w pobliżu al-Bukamal i al-Qaim są obecnie głównym czynnikiem odstraszającym terrorystów. Jednocześnie Izrael i zachodnia propaganda w mediach głównego nurtu głoszą dezinformację, że al-Bukamal jest tylko bazą irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej i dlatego musi zostać zniszczony.

Chociaż obecność sił wspieranych przez Iran jest tajemnicą poliszynela, ataki na nie i ich sojuszników, które były wielokrotnie przeprowadzane przez Izrael, a nawet koalicję kierowaną przez USA, w rzeczywistości wsparły działania ISIS.

Źródła oryginalne: ZeroHedge.com i SouthFront.org
Źródło polskie: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o