Siły powietrzne USA modernizują bombowce B-52

Opublikowano: 29.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1263

W ramach modernizacji floty powietrznej ogłoszono o zainstalowaniu na bombowcach B-52 nowej tzw. pomocniczej jednostki napędowej (APU), produkcji firmy Honeywell.

APU będą zintegrowane z pomocniczym systemem rozruchowym (ASAU) samolotu, które uruchomią w ten sposób silniki odrzutowe.

Dotychczas samoloty Boeing B-52 Superfortress polegały na urządzeniach naziemnych, które uruchamiały silniki samolotów. W skrajnych i awaryjnych przypadkach, np. przy starcie z nieprzygotowanych odpowiednio lotnisk, można obecnie użyć materiałów wybuchowych, które uruchamiają jeden z silników, poprzez który włączano pozostałych 7 silników. Udoskonalony sposób uruchamiania silników polepszy dyspozycyjność samolotów i powiększy możliwości ofensywnego użycia bombowców w różnych regionach świata.

Boeing B-52 Stratofortress (określana po polsku jako „Latająca Forteca”), to amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu. Oblatany w 1952 roku, stosowany był bojowo między innymi w wojnie wietnamskiej i pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej. Samolot może przenosić ładunki broni o masie do 32 ton, a zasięg operacyjny wynosi ponad 14 tysięcy kilometrów. Samolot może przenosić zarówno broń jądrową, jak i konwencjonalną, w tym precyzyjne pociski samosterujące.

Amerykańskie siły powietrzne USAF dysponują 58 bombowcami B-52H. Ich eksploatacja przewidywana jest do 2050 roku, a więc przez ponad 100 lat.

Źródło: Bibula.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.