Siły federalne w akcji

Opublikowano: 22.07.2020 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 384

Trwające już półtora miesiąca zamieszki w wielkich miastach Ameryki Seattle, Baltimore, Nowy Jork, Filadelfia, Portland w niczym nie przypominają protestów pokojowych.

Podpalenia mienia, rabunki, strzelaniny, morderstwa stały się codziennością. Liczenie na zdrowy rozsądek liberalnych demokratów władz lokalnych poniosło porażkę. Zwalnianie z więzień dużej ilości pospolitych przestępców wyłączenie policji z pełnienia jej obowiązków spowodowało nasilenie przestępstw. W swoim oświadczeniu Donald Trump stwierdził, że anarchizacja życia, akty dewastacji budynków federalnych naruszają ład prawny i porządek publiczny, zatem wymagają interwencji sił federalnych. Przykładem miasto Portland, w którym przez 7 tygodni lokalne władze nie były w stanie zapanować nad elementarnym ładem aglomeracji.

Ingerencji jednostek zmilitaryzowanych sprzeciwił się Ted Wheeler – burmistrz Portland nakazując im opuszczenie miasta. Uznał je za niepożądane, a ich obecność wręcz zaostrza zamieszki. Wystąpił do sądu z oskarżeniem przeciw formacjom złożonym ze służb ochrony granic, jednostek bezpieczeństwa wewnętrznego, służb prewencji, zarzucając bezpodstawne zatrzymania, aresztowania i pogwałcenie praw obywatelskich.

Koordynujący zadania jednostek Mark Morgan wyjaśnił, że ewidentnie kryminalne czyny protestujących, umyślnie atakujących mieszkańców, niszczących mienie państwowe nie mogą być traktowane pobłażliwie. Nazwane jednostkami ochrony granic (BORTAC) są nieoznakowanymi, uzbrojonymi grupami żołnierzy powołanymi właśnie do radzenia sobie w sytuacjach występujących w Portland – wyjaśnia koordynator. Dodaje, że jednostki te są doskonale przygotowane i mają wiedzę o regularnym przenikaniu przez punkty graniczne osób przyłączających się do ulicznych zamieszek. Statutowym obowiązkiem tych jednostek jest ochrona mienia federalnego. Mając informację, że środki pirotechniczne wrzucane do wnętrza budynków, w których przebywają ludzie powinny zmobilizować lokalne władze do współpracy, by powstrzymać bezsensowne i szkodliwe działania. Zamiast tej postawy, władze osłaniają szkodliwy proceder przestępców. Jak dotąd 90% zatrzymanych uczestników zamieszek w Portland została odesłana do Meksyku.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,92 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o