Siłownie i baseny tylko dla związków olimpijskich
Rada Ministrów bez większego rozgłosu przyjęła rozporządzenie, które zamyka dla większości związków sportowych możliwość trenowania na siłowniach, basenach, w aquaparkach, klubach i centrach fitness.
Obowiązujące poprzednio rozporządzenie umożliwiało korzystanie z obiektów sportowych członkom wszystkich zarejestrowanych w Polsce związków. Wiele siłowni i klubów fitness funkcjonowało do tej pory dzięki zaopatrzeniu się w licencje np. Polskiego Związku Przeciągania Liny, które wydawało swoim klientom.
1 kwietnia 2021 w trybie obiegowym rząd przyjął projekt rozporządzenia RD337, czym efektywnie zakazał korzystania z obiektów sportowych pozaolimpijskim związkom sportowym. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 2 kwietnia.
Wzmożonym w ostatnich dniach kontrolom sanepidu i policji coraz częściej towarzyszą Wojska Obrony Terytorialnej. Tylko w środę 7 kwietnia policja skontrolowała 2394 siłownie i kluby fitness.
Autorstwo:vDP23
Zdjęcie: C_Scott (CC0)
Na podstawie: Gov.pl, Archiwum.bip.kprm.gov.pl, Rmf24.pl
Źródło: WolneMedia.net