Siłownie i baseny tylko dla związków olimpijskich

Opublikowano: 09.04.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1687

Rada Ministrów bez większego rozgłosu przyjęła rozporządzenie, które zamyka dla większości związków sportowych możliwość trenowania na siłowniach, basenach, w aquaparkach, klubach i centrach fitness.

Obowiązujące poprzednio rozporządzenie umożliwiało korzystanie z obiektów sportowych członkom wszystkich zarejestrowanych w Polsce związków. Wiele siłowni i klubów fitness funkcjonowało do tej pory dzięki zaopatrzeniu się w licencje np. Polskiego Związku Przeciągania Liny, które wydawało swoim klientom.

1 kwietnia 2021 w trybie obiegowym rząd przyjął projekt rozporządzenia RD337, czym efektywnie zakazał korzystania z obiektów sportowych pozaolimpijskim związkom sportowym. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 2 kwietnia.

Wzmożonym w ostatnich dniach kontrolom sanepidu i policji coraz częściej towarzyszą Wojska Obrony Terytorialnej. Tylko w środę 7 kwietnia policja skontrolowała 2394 siłownie i kluby fitness.

Autorstwo:vDP23
Zdjęcie: C_Scott (CC0)
Na podstawie: Gov.pl, Archiwum.bip.kprm.gov.pl, Rmf24.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.