Silne trzęsienie ziemi pod dnem Morza Egejskiego

Opublikowano: 31.10.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1245

Wczoraj po południu pod dnem Morza Egejskiego doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Było ono odczuwalne w Turcji i Grecji. Są zabici i ranni, doszło też do tsunami.

Początkowo informowano, że magnituda wstrząsów osiągnęła około 6,6 stopni w skali Richtera, ale wiele instytutów geofizycznych twierdzi, że wstrząs wynosił 7 stopni. Epicentrum znajdowało się 17 km od tureckiego miasta Izmir, a głębokość wstrząsu to jedynie 10 km pod dnem morza.

Zarówno w Turcji jak i w Grecji wiele budynków zostało uszkodzonych. Według doniesień agencyjnych w samej Turcji nie żyją przynajmniej 4 osoby, a 120 zostało rannych . Pod gruzami mogą się jeszcze znajdować żywi ludzie.

Doszło też do małego tsunami. Doświadczyli go zwłaszcza mieszkańcy greckiej wyspy Samos. Skutkiem fal były podtopienia, do których doszło w obrębie lokalnego portu. Na tej wyspie zawalił się też miejscowy kościół.

Od czasu wystąpienia tego silnego trzęsienia, cały czas dochodzi do wstrząsów wtórnych. Niektóre z nich mają ponad 5 stopni w skali Richtera.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o