Sikorski pozywa Kaczyńskiego

Opublikowano: 13.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 628

Były szef MSZ zamierza pozwać prezesa PiS w trybie cywilnym. Jarosław Kaczyński w wywiadach sugerował, że Radosław Sikorski jest jednym z odpowiedzialnych za katastrofę smoleńską. Używał przy tym słowa “zdrada”.

Sikorski domaga się od Jarosława Kaczyńskiego 30 tys. zł na cele społeczne, a także opublikowania przeprosin. Stwierdził, że wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w wywiadach dla Onetu oraz Polskiej Agencji Prasowej godzą w jego dobre imię. Jarosław Kaczyński zarzucał w nich Sikorskiemu “zdradę dyplomatyczną”.

O pozwie Radosław Sikorski poinformował wczoraj na “Twitterze”: “Domagam się od Prezesa Kaczyńskiego, aby stanął w prawdzie smoleńskiej, tej wielkiej i tutaj w tej mniejszej” — napisał były szef polskiej dyplomacji.

Jak podała dziś PAP, “trwa sprawdzanie strony formalnej pozwu: czy spełnia on wymogi z “Kodeksu postępowania cywilnego”, czy w prawidłowy sposób oznaczono stronę powodową i pozwaną oraz czy zostały uiszczone właściwe opłaty sądowe”. Sprawę bada Sąd Okręgowy w Warszawie. Pozew sporządzony został przez mecenasa Jacka Dubois.

Treść przeprosin, które pragnie uzyskać od Kaczyńskiego Sikorski, brzmi następująco: “W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz Polskiej Agencji Prasowej, przepraszam Pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste Pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia, czci oraz godności.”

Radosław Sikorski chce, aby przeprosiny widniały na stronie internetowej PAP przez 2 dni, a na portalu “Onet” — przez tydzień. Sikorski domaga się również, żeby Kaczyński na własny koszt opublikował sprostowania na stronach “Dziennika Gazety Prawnej” i “Pulsu Biznesu”.

Prezes PiS uznał, że Sikorski “nie podejmował żadnych decyzji dotyczących wycofania not dyplomatycznych dotyczących uznania miejsca katastrofy rządowego samolotu TU-154M za eksterytorialne”, czym dopuścił się zdrady. Mecenas reprezentujący Radosława Sikorskiego odpowiada w pozwie, iż “formułowany wobec pana Radosława Sikorskiego zarzut dopuszczenia się zdrady dyplomatycznej bezprawny i szkalujący”.

Prezes PiS został pozwany w trybie cywilnym, co oznacza, że nie chroni go w tym przypadku poselski immunitet.

Autorstwo: Dawid Blum
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 13.12.2016 14:34

    Radzio na tym malutkim zdjęciu wygląda jak Klark Kent. SUPERMAN.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.