Siedź cicho i pracuj?

Opublikowano: 23.10.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 559

Opinie pracowników na temat pracy i jej warunków nie interesują większości przełożonych. Jak wynika z ankiety portalu GoWork, swoimi przemyśleniami dzielą się oni zatem głównie w gronie rodzinnym i w internecie. Na co dzień ich zdanie jest lekceważone.

Szefowie zwykle twierdzą, że komunikacja w ich organizacji działa świetnie. Jak jest naprawdę? Portal opinii o pracodawcach GoWork.pl postanowił to sprawdzić i zapytał swoich użytkowników, jak często pracodawcy zwracają się do nich z pytaniem o opinię w sprawach związanych z pracą. Wyniki ankiety nie są optymistyczne. Ponad 50 proc. respondentów twierdzi, że ich przełożeni nie wykazują najmniejszego zainteresowania tym, jakie zdanie mają ich podwładni. 26 proc. badanych pracowników przyznaje, że ich pracodawcy zdarza się pytać o opinię, ale zwykle i tak nic z tej rozmowy nie wynika.

Sytuacja, w której szef i pracownik regularnie wymieniają się pomysłami i uwagami, dotyczy niewiele ponad 14 proc. pracowników, a zaledwie 8,5 proc. przyznaje, że konsultowane są z nimi najważniejsze kwestie.

„Niestety, w wielu firmach wciąż funkcjonuje przestarzały model zarządzania, w którym szef pełni rolę nieomylnego wodza, a jego decyzjom wszyscy muszą się podporządkować” – tłumaczy Kamila Małocha, przedstawicielka GoWork. „To prawda, że na naszym portalu częściej spotkać się można z krytycznymi komentarzami na temat firm. Pracownicy piszą o tym, co im się nie podoba, ale też jak ich zdaniem należy działać sprawniej. Gdyby pracodawcy potrafili słuchać, z pewnością uniknęliby krytyki w sieci” – mówi.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. donkey 23.10.2015 11:02

  @W.
  W jakiej to było branży?

  Przykre, że twój potencjał został zmarnowany, zamiast przynieść owoce dla firmy i wszystkich pracowników.

 2. dagome12345 23.10.2015 11:14

  Standard w większości kraju.
  Szybko to się nie zmieni bo Polakom została nadana rola tanich wyrobników.

  @W.
  A była to firma typu : “królik” i jego familia rządzi , a każde niepowodzenie to tak czy inaczej wina pracowników?
  Bo pracowałem w takiej firmie. Najgorsza z możliwych kombinacji.Zresztą firma upadła ale kilka lat po moim odejściu. Trzeba było dużych umiejętności aby zepsuć taki biznes w takiej lokalizacji. To jest cegiełka w murze mojej opinii ,że w naszym kraju nie liczy się spryt, przedsiębiorczość – ważne są układy i znajomości.

 3. skyhigh 23.10.2015 14:07

  myślę, że potencjał W. nie został zmarnowany 🙂

 4. rurek 23.10.2015 23:46

  Pracuję w korporacji, skostniała struktura, szef uważa się za nieomylnego i wszystkowiedzącego – typ generała, wydaje polecenia i oczekuje ze będzie jak w wojsku trochę go przytemperowaliśmy ale walka jest na okrągło. Od 6 miesięcy przestaliśmy poprawić jego błędy, czekamy kiedy go wywalą. Na jego idiotyczne pomysły zawsze mam tyłokrytke w postaci maila, juz nie raz uratowałem 4 litery w ten sposób. On podejmuje decyzje wiec za to kładzie głowe.

 5. agama 24.10.2015 10:38

  W., jak jesteś taki dobry to własną działalność załóż, a nie łasce jakiejś miernoty potencjał będziesz marnować

 6. agama 24.10.2015 21:43

  To nic nie zrobisz? Szukaj inwestorów. Inne opcje, to np.: a) Kickstarter b) Zmywak za granicą c) Wygrana w lotto d) Bogata żona

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.