7 krótkich wiadomości ze świata – 24.10.2022

Opublikowano: 24.10.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1575

Czasami informacje ze świata są bardzo ciekawe, a zarazem zbyt krótkie na pełnowartościowego wpisy, dlatego tym razem kompilacja. Ciekawe, czy któraś z poniższych wiadomości cię zaskoczy?

1. W Chinach trwa covidowe szaleństwo. Oto przypominające więzienia-klatki tymczasowe kapsuły izolacyjne dla obywateli w Chinach, u których wynik testu na COVID-19 jest pozytywny. Siedzą w nich tak długo, dopóki nie zostaną przeniesieni do obozów koncentra… khy, khy… kwarantanny.

2. Białoruskie strony internetowe informują, że Beldortsentr (przedsiębiorstwo kontrolujące ruch na drogach Białorusi) wyłączył dostęp do kamer drogowych na krajowych autostradach. Podobna sytuacja miała miejsce 14 stycznia 2021 roku, na miesiąc przed wkroczeniem wojsk rosyjskich na Ukrainę od strony Białorusi. Państwowy Komitet Graniczny zablokował wówczas dostęp do kamer przy wjeździe i wyjeździe z państwa, aby obywatele nie widzieli ruchów wojsk.

3. Ukraiński deputowany poinformował, że do ukraińskiego parlamentu wniesiono projekt dekretu uznającego Białoruś za „okupowaną” przez Rosję.

4. Dron nieznanego pochodzenia zaatakował rakietami amerykańską bazę wojskową na polu naftowym Omar w południowo-wschodniej Syrii. Skala zniszczeń nie jest jeszcze znana. Zauważono, że w bazie doszło następnie do kilku eksplozji, po czym wojsko amerykańskie odpowiedziało ostrzałem artyleryjskim w stronę gruntów rolnych w pobliżu miasta Mayadin.

5. Transseksualista Jordan Gray zagrał na żywo w brytyjskiej telewizji Channel 4 w programie „Friday Night Live”. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nagle nie rozebrał się do naga i nie użył penisa do zagrania na klawiaturze ostatniej nuty. Dodatkowa ciekawostką jest oprawa wizualna. Na sam koniec występu, w tle wyświetlono liczne oczy przypominające masońskie Oko Opatrzności. Wszystkie są lewe. Według islamu, Antychryst, gdy się pojawi, będzie miał tylko lewe oko.

6. Rabin Josef Ben-Porat, czołowy specjalista od dziejów narodu żydowskiego i historii Holokaustu, oskarżył prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o rozpętanie wojny na Ukrainie, a także promowanie nahtseesm (nie wiem jak to przetłumaczyć – nazizm?) i faszyzmu.

7. Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykańskie media poinformowały, że Stany Zjednoczone mogą rozpocząć operację zbrojną w Mozambiku przeciwko „terrorystom”, aby zapewnić produkcję gazu dla Unii Europejskiej z pominięciem Rosji. To zamieszkałe głównie przez biedaków państwo posiada znaczne złoża gazu, w które zainwestowali tacy amerykańscy giganci, jak Exxon Mobil.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Źródło: WolneMedia.net

30

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 24.10.2022 13:18

  @1. To rozwiązanie dotyczy osób które nie są w stanie same zapewnić sobie utrzymania (wyżywienie i czynsz) w miejscu IZOLACJI. Tak więc nie jest to coś złego, ale właśnie dobrego. W Polsce osoba taka pewnie musiała by siedzieć w więzieniu za łamanie nałożonej obowiązkowej IZOLACJI.

 2. Stary Kulas 24.10.2022 13:21

  @4. Amerykańska baza wojskowa w Syrii? To Assad już nie trzyma z Rosją?

 3. Stanlley 24.10.2022 15:06

  @2 Co??!! wyłączyli podgląd z kamer? No co ja mam sobie myśleć – u nas w demokracji w ogóle nie ma podglądu z kamer… Tylko władza może, co więcej – jak przeskrobie ktoś ważny to okazuje się że akurat tego dnia monitoring miał awarię…

 4. andi170 25.10.2022 07:21

  To nie kobieta tylko facet z cyckami a do tego chory.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.