SIBIOS – system znakowania w Argentynie

Opublikowano: 22.04.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 502

Cztery lata temu Wielka Brytania zdemontowała swój krajowy system ID i zlikwidowała Krajowy Rejestr Tożsamości w odpowiedzi na wielkie publiczne oburzenie wobec programu naruszania prywatności. Chodzi o tzw. Identity Documents Act 2010. Niestety, kwestia ochrony prywatności ma się mniej różowo w innych miejscach świata. Poniższy materiał wideo jest filmem promocyjnym baz danych biometrycznych ID w Argentynie i jest epickim przykładem propagandy państwowej.

W Argentynie, walka o krajowy ID została jakiś czas temu przegrana. Ustawa uchwalona w czasie dyktatury wojskowej zmusiła wszystkie osoby do uzyskania rządowego identyfikatora ID. Teraz jest on w trakcie przetwarzania i obowiązkowego uzupełnienia krajowego rejestru osób (RENAPER) o dane biometryczne, jak odciski palców i obraz cyfrowy twarzy.

Dwa lata temu rząd postanowił zmienić przeznaczenie tej bazy danych w celu ułatwienia „łatwego dostępu” organom egzekwowania prawa poprzez połączenie tych danych z nowym zintegrowanym systemem bezpieczeństwa. Pojawiała się zatem widmo masowej kontroli, gdy argentyńskie organy policyjne będą mieć dostęp do repozytoriów publicznych informacji o obywatelach i będą w stanie wykorzystać istniejące bazy danych do rozpoznawania twarzy i odcisków palców w celu identyfikacji każdego obywatela w dowolnym miejscu. Od tego czasu system baz danych biometrycznych znacznie urósł.

Źródło oryginalne: LibertyBlitzkrieg.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.