Setki osób protestowało przed zamkniętym zborem

Opublikowano: 13.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1157

Setki ludzi demonstrowało w niedzielę przed zamkniętym kościołem protestanckim GraceLife na zachód od Edmonton w Kanadzie.

Alberta Health Services zamknęła kościół w zeszłym tygodniu po tym, jak wielokrotnie naruszono w nim nakazy publicznej służby zdrowia, a setki ludzi uczestniczyły w nabożeństwach. Kościół zamknięto otaczając siatką.

Wczesnym rankiem w niedzielę tłum zaczął gromadzić się wzdłuż drogi przylegającej do kościoła, przez głośniki puszczano hymny religijne. Demonstranci nieśli tablice z różnymi komunikatami, niektóre potępiające szczepionki, ograniczenia zdrowia publicznego i komunizm w Kanadzie.

Policja zapewniła w oświadczeniu, że użyje tylko takiego poziomu reagowania, jaki jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa i utrzymania porządku i ochrony miejsca.

Dziesiątki pojazdów policyjnych odcięły dostęp do dróg wokół kościoła, podczas gdy nad głowami krążył helikopter. Szpaler co najmniej 30 funkcjonariuszy ustawił się naprzeciwko zewnętrznego ogrodzenia.

Napięcie wzrosło koło południa, kiedy pewna grupa oderwała się od tłumu i zniszczyła część ogrodzenia.

RCMP ponownie ustawiła ogrodzenie. Tłum zaczął się rozchodzić na krótko przed godziną 14.00.

Pastor GraceLife James Coates został w lutym oskarżony o naruszenie przepisów dotyczących zdrowia publicznego COVID-19. Coates spędził 35 dni w areszcie, zanim przyznał się do zarzutu złamania kaucji i został ukarany grzywną w wysokości 1500 CAD. Wrócił na ambonę 28 marca.

Zbór jako podmiot został również oskarżony w lutym za przekroczenie dopuszczalnej liczby miejsc na niedzielnych nabożeństwach.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o