Setki martwych fok fale wyrzuciły na brzeg Nowej Szkocji

Opublikowano: 23.04.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 920

W ostatnich dniach setki martwych fok zostały wyrzucone przez fale na brzegach Cape Breton i niedaleko Halifaxu. Jakie zjawisko naturalne lub inne okoliczności doprowadziło do śmierci tak wielu fok jednocześnie?

Podczas gdy tysiące ptaków spadają obecnie z nieba w Europie, na plażach i przed domami wzdłuż wybrzeża w Cape Breton i Sambro oraz koło Halifaxu w Nowej Szkocji odkryto zwłoki setek młodych fok.

Ciała większości fok leżały w odległości dziesięciu metrów od siebie. Zdarzenie jest niezwykle „tajemnicze”. Jakie zjawisko naturalne mogło doprowadzić do zabicia tak wielu fok jednocześnie? Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie dyktuje strach i ciekawość jednocześnie.

W przeważającej części wszystkie tusze wyglądają jak foki grenlandzkie (Pagophilus groenlandicus), które urodziły się dalej na północ. Na razie nikt nie potrafi wyjaśnić przyczyn tej tragedii.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 24.04.2020 14:29

    Jaka to jest cudowna ta technologia 5G….tyle foks w tak krutkim czasie….czas wyprubowac na ludziach….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.