Seszele otwierają się na homoseksualnych turystów

Opublikowano: 23.05.2016 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 618

Popularny kierunek na światowej mapie turystyki wakacyjnej otwiera swoje granice dla osób homoseksualnych.

“Kodeks karny” Seszeli mówi o tym, że kto uprawia seks z osobą tej samej płci, „działa wbrew naturze”. W związku z tym, zgodnie z zapisem paragrafu 151, może trafić do więzienia. Najwyższy wymiar kary to czternaście lat niewoli. Prawo to pochodzi jeszcze z czasów kolonialnych.

Dlaczego tak długo się uchowało? Być może dlatego, że rzadko kiedy było egzekwowane. Mimo to, chociaż wpływy z turystyki stanowią dużą część krajowych zarobków, oferty wycieczkowe kierowane były głównie do osób heteroseksualnych, społeczność LGBTI wolała nie ryzykować wypraw na wyspy. Władze Seszeli postanowiły jednak, że czas skończyć z archaicznym prawem i przyjęły poprawkę do “Kodeksu karnego”.

Oficjalną motywacją dla tej decyzji była chęć zestrojenia systemu prawnego Seszeli z obowiązkami wobec Rady Praw Człowieka ONZ. Prokurator generalny Ronny Govinden przyznał, że decyzja została podjęta również w związku z naciskami z zewnątrz.

“To był priorytet dla naszego państwa, ponieważ za każdym razem, kiedy Seszele uczestniczą w konwencjach międzynarodowych musimy stawiać czoła naciskom ze strony innych krajów, które proszą, abyśmy zmienili to prawo” – powiedział. “A wystarczy jedna poprawka w Kodeksie karnym i problem będzie rozwiązany. (…) Tym samym dekryminalizujemy homoseksualizm na Seszelach” – dodał.

Zdaniem Sekretarza do Spraw Zagranicznych Barry’ego Faure’a, do zmiany tej nie doszłoby, gdyby nie naciski ze strony rządu brytyjskiego. Już w 2011 roku zobowiązał on Seszele do poprawy sytuacji osób LGBTI. Przez kilka lat na wyspach sytuacja nie zmieniała się, a Brytyjczycy konsekwentnie nie odpuszczali. Dzięki tej determinacji, na wycieczkę śladami Księcia Williama i Księżnej Kate będą mogły udać się także pary nieheteroseksualne.

Autorstwo: BY
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. eFJot 23.05.2016 23:16

    A propos “[…] kto uprawia seks z osobą tej samej płci, „działa wbrew naturze”.” na przykład to:
    Out in Nature: Homosexual Behavior in the Animal Kingdom (1 of 6)
    https://www.youtube.com/watch?v=LFeXwKnCUNI

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.