Seria skoordynowanych zamieszek w Szwecji

Opublikowano: 15.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1011

W nocy z 13 na 14 sierpnia, nieznani sprawcy zaczęli masowo podpalać samochody w południowej Szwecji. Do podpaleń dochodziło w Göteborgu i pobliskich miastach. Policja twierdzi, że przestępstwa zostały popełnione przez zorganizowaną młodzież. Dotychczas zatrzymano dwie osoby.

Straż pożarna szacuje, że w nocy spłonęło co najmniej 80 samochodów. Pożary zostały zainicjowane w miastach Göteborg, Malmö, Trollhättan, Helsinborg, Falkenberg i Lysekil. Policja twierdzi, że podpaleń dokonali młodzi zamaskowani mężczyźni. Niektórzy z nich zaczęli również atakować funkcjonariuszy kamieniami.

Policja nie wykluczyła, że organizatorzy podpalenia mogli koordynować swoje działania za pośrednictwem sieci społecznościowych. Nie wiadomo jednak, kto konkretnie stoi za podpaleniami.

Wiadomo o relacjach naocznych świadków. Młodzi ludzie w maskach i czarnych strojach, którzy szli od samochodu do samochodu, rozbijali okna, wlewali do środka łatwopalny płyn, a następnie podpalali pojazdy. Wybierali parkingi w pobliżu centrów handlowych lub szpitali.

Podpalenia w Szwecji nie są żadną nowością. Służby od lat zmagają się z prawdziwą plagą podpaleń. Wyraźny wzrost przestępczości w tym kraju ma związek ze zmasowaną imigracją z państw trzeciego świata. Jednak najnowszy przypadek zorganizowanych podpaleń może mieć zupełnie inne tło. Zbliżają się bowiem wybory parlamentarne, które mogą radykalnie odmienić sytuację w Szwecji. Serię podpaleń samochodów podświadomie łączy się z imigrantami, a tak się składa, że antyimigracyjna partia Szwedzcy Demokraci zyskuje coraz większą popularność. Dlatego im więcej przestępstw zostanie popełnionych w najbliższych tygodniach i nagłośnionych przed media, tym większa szansa, że partia rządząca poniesie porażkę.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. polach 15.08.2018 18:54

  Ich zadanie to siać strach i zamieszanie- za to im się płaci.
  Zastraszone owce łatwiej gonić gdzie się chce i odbierać im prawa których normalnie by nie oddali.
  A tak sami poproszą o ich zredukowanie w imię “bezpieczeństwa”…

 2. Radek 15.08.2018 19:17

  Mają zlecenie i je wykonują. Ciekaw jestem jak wygląda sprawa ubezpieczenia za spalony samochód. Czy jest to objęte w ubezpieczeniu?

 3. polach 15.08.2018 19:53

  Zależy od umowy jaką zawarli z ubezpieczycielem- wątpię aby wszyscy odzyskali kasę za spalone auto.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.