Seria skoordynowanych zamieszek w Szwecji

Opublikowano: 15.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W nocy z 13 na 14 sierpnia, nieznani sprawcy zaczęli masowo podpalać samochody w południowej Szwecji. Do podpaleń dochodziło w Göteborgu i pobliskich miastach. Policja twierdzi, że przestępstwa zostały popełnione przez zorganizowaną młodzież. Dotychczas zatrzymano dwie osoby.

Straż pożarna szacuje, że w nocy spłonęło co najmniej 80 samochodów. Pożary zostały zainicjowane w miastach Göteborg, Malmö, Trollhättan, Helsinborg, Falkenberg i Lysekil. Policja twierdzi, że podpaleń dokonali młodzi zamaskowani mężczyźni. Niektórzy z nich zaczęli również atakować funkcjonariuszy kamieniami.

Policja nie wykluczyła, że organizatorzy podpalenia mogli koordynować swoje działania za pośrednictwem sieci społecznościowych. Nie wiadomo jednak, kto konkretnie stoi za podpaleniami.

Wiadomo o relacjach naocznych świadków. Młodzi ludzie w maskach i czarnych strojach, którzy szli od samochodu do samochodu, rozbijali okna, wlewali do środka łatwopalny płyn, a następnie podpalali pojazdy. Wybierali parkingi w pobliżu centrów handlowych lub szpitali.

Podpalenia w Szwecji nie są żadną nowością. Służby od lat zmagają się z prawdziwą plagą podpaleń. Wyraźny wzrost przestępczości w tym kraju ma związek ze zmasowaną imigracją z państw trzeciego świata. Jednak najnowszy przypadek zorganizowanych podpaleń może mieć zupełnie inne tło. Zbliżają się bowiem wybory parlamentarne, które mogą radykalnie odmienić sytuację w Szwecji. Serię podpaleń samochodów podświadomie łączy się z imigrantami, a tak się składa, że antyimigracyjna partia Szwedzcy Demokraci zyskuje coraz większą popularność. Dlatego im więcej przestępstw zostanie popełnionych w najbliższych tygodniach i nagłośnionych przed media, tym większa szansa, że partia rządząca poniesie porażkę.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Ich zadanie to siać strach i zamieszanie- za to im się płaci.
Zastraszone owce łatwiej gonić gdzie się chce i odbierać im prawa których normalnie by nie oddali.
A tak sami poproszą o ich zredukowanie w imię “bezpieczeństwa”…

Radek
Użytkownik
Radek

Mają zlecenie i je wykonują. Ciekaw jestem jak wygląda sprawa ubezpieczenia za spalony samochód. Czy jest to objęte w ubezpieczeniu?

polach
Użytkownik
polach

Zależy od umowy jaką zawarli z ubezpieczycielem- wątpię aby wszyscy odzyskali kasę za spalone auto.