Serbski tenisista nie zagra w turnieju

Opublikowano: 16.01.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 970

Sąd federalny Australii podtrzymał decyzję o anulowanie wizy serbskiego tenisisty Novaka Djokovicia. Decyzja została podjęta jednomyślnie przez trzech członków panelu orzekającego w niedzielnej rozprawie. Oznacza to, że serbski tenisista nie zagra w turnieju wielkoszlemowym w Melbourne.

Sportowiec przybył do Australii, aby wziąć udział w turnieju Australian Open, który rozpocznie się 17 stycznia w Melbourne. Po przybyciu do kraju „nieszczepiony” Serb nie przeszedł kontroli paszportowej i umieszczono go w areszcie dla imigrantów. Tenisista odwołał się od decyzji służb granicznych do Federalnego Sądu Okręgowego. Tłumaczył, że otrzymał zwolnienie lekarskie z obowiązkowego „szczepienia” przeciwko COVID-19.

W ubiegły poniedziałek sąd w Melbourne nakazał natychmiastowe wypuszczenie słynnego tenisisty. Jego prawnicy we wniosku złożonym w sobotę tłumaczyli, że został on zwolniony z obowiązku „szczepienia” ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który uzyskał 16 grudnia.

W piątek minister ds. imigracji Australii Alex Hawke poinformował, że rząd po raz drugi cofnął wizę serbskiego tenisisty. „Obecność w Australii Novaka Djokovicia, który nie jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, może wywołać nastroje antyszczepionkowe” – oświadczył minister.

Novak Djoković trafił w sobotę do aresztu administracyjnego w Melbourne, gdzie oczekiwał na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji.

Djoković to dziewięciokrotny i aktualny zwycięzca Australian Open. Tegoroczni organizatorzy turnieju wymagają, aby wszyscy uczestnicy byli „zaszczepieni” przeciwko koronawirusowi lub posiadali zaświadczenie lekarskie o zwolnieniu ze „szczepienia”.

W ubiegły poniedziałek fani tenisisty starli się w Melbourne z policją, która użyła przeciwko nim gazu pieprzowego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 16.01.2022 19:45

    Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że na nazistów się nie krzyczy nazistów się zabija.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.