Serbowie z Kosowa chcą być obywatelami Rosji

Opublikowano: 17.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 555

Liczba kosowskich Serbów, którzy zwrócili się do władz rosyjskich z prośbą o przyznanie im obywatelstwa Federacji Rosyjskiej, może przekroczyć 100 tysięcy ludzi, donosi włoska agencja Adnkronos. Wcześniej o pragnieniu uzyskania obywatelstwa Rosji powiadomiło ponad 20 tysięcy kosowskich Serbów.

O tym, że liczba pragnących emigracji w najbliższym czasie z Kosowa do Rosji może gwałtownie wzrosnąć powiedział przywódca serbskich działaczy Złatibor Dżordżijewicz. Według niego kosowscy Serbowie mają nadzieję, że Rosja „da im obronę i wolność, których nie mogła zapewnić im Serbia.” Dżordżijewicz potwierdził wcześniejszą informację o tym, że 21 tysięcy kosowskich Serbów złożyło podania w Ambasadzie Rosyjskiej w Belgradzie o przyznanie im rosyjskiego obywatelstwa oraz wyraził on żal, że rząd Serbii odmawia uznania mieszkańców Kosowa za pełnoprawnych obywateli Serbii.

Oficjalny przedstawiciel Ambasady Rosyjskiej Olieg Bułdakow powiedział, że złożone w Belgradzie podania zostały przekazane do odpowiednich moskiewskich, kompetentnych organów, zauważywszy przy tym, że problem otrzymania przez Serbów rosyjskiego obywatelstwa jest „dostatecznie skomplikowany”, tak, że w tej sprawie „powinien być spełniony szereg warunków”. O tym, że jest to trudna procedura powiedział także dzisiaj na falach radia „Wiesti FM” prawnik Moskiewskiego Kolegium Adwokackiego „ Aleksandr Jekim i Partnerzy, Roman Sorokin. Poza tym, jak piszą liczne europejskie gazety, Moskwa chyba nie zgodzi się zapewnić rosyjskiego obywatelstwa tysiącom Serbów ponieważ taka decyzja zaostrzy jej stosunki z NATO, którego siły pokojowe teraz przebywają w Kosowie, i z Belgradem, który może ocenić ten krok jako ingerencję w wewnętrzne sprawy Serbów.

Jak donoszą serbskie media, ponad 200 tysięcy Serbów porzuciło Kosowo od czasu kiedy w 1999 roku kontrolę nad regionem przejęły wojska ONZ. Suwerenność Kosowa uznało 80 krajów, w tej liczbie USA i 22 z 27 członków Unii Europejskiej. Bruksela nakazała Serbii „ustanowienie dobrosąsiedzkich stosunków z Kosowem”jako główny warunek przyjęcia kraju do Unii Europejskiej.

Tłumaczenie: RX
Źródło oryginalne: www.3rm.info
Źródło: Stop Syjonizmowi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.