Ser wpływa na tę samą część mózgu, co narkotyki

Opublikowano: 28.04.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 555

Uwaga koneSERzy, najnowsze badania wskazują na to, że od spożywania sera można się uzależnić. Wszystko to dzięki obecnej w nim kazeinie, która może wyzwolić receptory opioidowe w mózgu, związane z uzależnieniem. Wpływ na nie mają także twarde narkotyki.

Kazeina jest obecna jednak nie tylko w serach, ale także we wszystkich produktach mlecznych. Badacze dowiedli także, że przetworzona i bogata w tłuszcz żywność ma największy związek z nałogiem. Dodatkowo odkryli, że najbardziej uzależniające potrawy to te, które zawierają ser.

Aby dotrzeć do tych informacji, naukowcy przepytali 120 studentów. Zostali poproszeni o wybór między 35 posiłkami o różnej wartości odżywczej. Następnie przebadano kolejną grupę liczącą 384 osoby. Mieli oni do wyboru te same posiłki, lecz wartości odżywcze były uporządkowane w porządku hierarchii liniowej. Dodatkowo dzięki badaniom zauważono, że tłuszcz ma związek z problemem jedzenia, niezależnie od tego czy ankietowani byli od niego uzależnieni czy nie.

Autorstwo: Sneaky
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Wędrowny 28.04.2017 15:50

    Czy ciągłe myślenie i martwienie się tym co jest zdrowe a co nie itp, nie jest przypadkiem źródłem chorób? Wiadomo przecież, że myślenie bezpośrednio oddziałuje na ciało.

  2. lboo 28.04.2017 16:24

    @Wędrowny: W końcu zdrowo odżywiający się też muszą na coś chorować 🙂

    A tak serio to chyba kwestia podejścia, czy dążysz do tego żeby unikać złego jedzenia, czy chcesz jeść dobre jedzenie.

  3. MB 28.04.2017 18:24

    Po pierwsze badacze niewiadomo skąd. Po drugie bardzo znaczące grupy: 120 i 384 osoby. Przecież to jest niepoważne – informacja o zerowej wartości merytorycznej, dobra co najwyżej na jakiś serws plotkarski, czy do wyborczej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.