Sensacyjne ustalenia dotyczące dysku z Nebry

Opublikowano: 09.09.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1029

Tak zwany Dysk z Nebry, to znalezisko o niesamowitym znaczeniu dla archeologów. Ten niepozorny dysk miał pochodzić jeszcze z epoki brązu i jest oficjalnie uznany za najstarsze przedstawienie nieba znane ludzkości. Całkiem niedawno, badacze z Niemiec dowiedzieli się nieco więcej na temat jego historii.

Zgodnie z informacjami dostępnymi w czasopiśmie naukowym „Archaologische Informationen” pierwsze datowania tego artefaktu przeszacowały jego wiek. Zdaniem niemieckich ekspertów, krążek powstał mniej więcej w epoce żelaza, czyli o około 1000 lat wcześniej niż sądzono. Zdaniem archeologów dysk należy ponownie zbadać i ocenić jako znalezisko indywidualne.

Warto dodać, że Dysk z Nebry jest jednym z najważniejszych znalezisk archeologicznych w historii Niemiec. W 2013 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego podważenie jego wieku jest dość znaczącym posunięciem. To odkrycie może wywołać prawdziwą sensację w świecie nauki.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Dguf.de
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.