Sensacyjne ustalenia dotyczące dysku z Nebry

Opublikowano: 09.09.2020 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 132

Tak zwany Dysk z Nebry, to znalezisko o niesamowitym znaczeniu dla archeologów. Ten niepozorny dysk miał pochodzić jeszcze z epoki brązu i jest oficjalnie uznany za najstarsze przedstawienie nieba znane ludzkości. Całkiem niedawno, badacze z Niemiec dowiedzieli się nieco więcej na temat jego historii.

Zgodnie z informacjami dostępnymi w czasopiśmie naukowym „Archaologische Informationen” pierwsze datowania tego artefaktu przeszacowały jego wiek. Zdaniem niemieckich ekspertów, krążek powstał mniej więcej w epoce żelaza, czyli o około 1000 lat wcześniej niż sądzono. Zdaniem archeologów dysk należy ponownie zbadać i ocenić jako znalezisko indywidualne.

Warto dodać, że Dysk z Nebry jest jednym z najważniejszych znalezisk archeologicznych w historii Niemiec. W 2013 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego podważenie jego wieku jest dość znaczącym posunięciem. To odkrycie może wywołać prawdziwą sensację w świecie nauki.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Dguf.de
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o