Sensacyjne odkrycie archeologiczne na Śląsku

Opublikowano: 21.11.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 584

Bukowa Góra to bardzo tajemnicze i jak się okazuje mistyczne miejsce na Śląsku. Porośnięta w całości lasem bukowym, jest jedynym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie rośnie wyblin jednolistny oraz wilczomlecz pstry. Nie tylko unikalna przyroda buduje charakter góry ale przede wszystkim sensacyjne odkrycia archeologiczne. Dariusz Rozmus podaje, że początkowo on i jego zespół nie rozumieli tego co odnaleźli. Góra od kilkunastu tysięcy lat przyciągała do siebie ludzi, którzy zostawili na niej swój ślad. Archeolog mówi, że na górze odkryte zostały ślady obecności człowieka sprzed 11 tysięcy lat. Informuje, że występują tu także ślady z neolitu, oraz zdumiewające megalityczne konstrukcje. Najbardziej sensacyjnym i spektakularnym odkryciem było odnalezienie megalitycznych konstrukcji sprzed około 11 tysięcy lat. Rozmus dodaje, że od razu zauważył, iż kształty i formy głazów zalegających na górze są niezwykłe. Już ich wstępne badania pozwalały przypuszczać, że gigantyczne głazy były obrabiane ludzką ręką. Po wstępnych badaniach nie mamy już wątpliwości, że to ludzie postawili megality w tych konkretnych miejscach. To oni ociosywali głazy w rejonie szczytu. Co ciekawe, kamienie ustawione są w sposób nieprzypadkowy z punktu widzenia zjawisk astronomicznych. Jeden z nich idealnie oświetlany jest przez słońce w czasie przesilenia a pozostałe w otoczeniu tego konkretnego ułożone są na linii północ południe i ewentualnie wschód zachód. Archeolodzy są więcej niż pewni, że to nie może być przypadek. Co więcej, kamień użyty to stworzenia megalitycznych konstrukcji nie występuje na obszarze góry.

Źródło: YouTube.com

7

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.