Seniorzy mają gdzie pójść?

Opublikowano: 05.03.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1758

W 2020 r. w Wielkopolsce powstały 22 nowe nowe placówki dla seniorów. Do ich dyspozycji jest 615 miejsc.

Według informacji portalu WNP.pl, powstanie placówek zostało dofinansowane z rządowego programu „Senior Plus”. W ramach programu w latach 2017-2020 do regionu trafiło łącznie ponad 19 mln zł.

Celem programu „Senior plus” jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Starsi ludzie potrzebują interakcji, spotkań z drugim człowiekiem, twórczej aktywizacji i możliwości spędzania czasu poza domem. W 2020 r. w Wielkopolsce dofinansowano utworzenie 22 nowych placówek. Są w tej liczbie dwa dzienne domy seniora i 20 klubów senior plus, w których do dyspozycji jest 615 nowych miejsc dla seniorów. Dotacja na realizację tych zadań wynosiła w 2020 r. prawie 3 mln zł.

Łącznie w Wielkopolsce działa 85 placówek senior plus, w których jest 2278 miejsc dla seniorów.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg 26 lutego ogłosiła start kolejnej edycji programu, której budżet wynosi 60 mln zł, a skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Samorządy mogą ubiegać się o wsparcie w ramach dwóch modułów: jednorazowego wsparcia finansowego na utworzenie i wyposażenie ośrodka wsparcia lub zapewnienia funkcjonowania już istniejących ośrodków.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cami
Użytkownik
Cami

maja sie zarazac i dzieki temu sie wzajemnie eliminowac? a my nawet do kina nie mozemy …