Senatorzy z USA ponaglają Morawieckiego ws. ustawy 447
Portal Onet.pl donosi, że prawie 60 senatorów USA wystosowało list do premiera Mateusza Morawieckiego. Domagają się w nim od szefa polskiego rządu, by jak najszybciej przystąpił do realizacji amerykańskiej ustawy 447. Według polskiego dziennikarza Marcina Makowskiego list ten ma zostać upubliczniony w przededniu wizyty prezydenta III RP w Waszyngtonie.
Dziennikarz, powołując się na swoje źródła w Białym Domu twierdzi, że między Senatem USA a Departamentem Stanu, z Michaelem Pompeo na czele, występuje konflikt w związku z ustawą 447. Departament Stanu chciałby rzekomo nie dopuścić do upublicznienia listu, obawiając się, że może on być potraktowany przez Polaków jako próba wywierania na nich presji przez USA.
Warto jednak przypomnieć, że to prezydent Trump podpisał, bez zawahania, ustawę 447, natomiast Michael Pompeo, będąc w lutym br. w Warszawie, publicznie wezwał „polskich kolegów” do podjęcia działań zmierzających do zadośćuczynienia żydom za holokaust.
Autorstwo: K
Źródło: ProKapitalizm.pl