Senator z Kanady chce rejestru zagranicznych agentów wpływu

Opublikowano: 26.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 822

Konserwatywny senator złożył wniosek o stworzenie rejestru agentów obcych rządów, który jego zdaniem ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego Kanady.

Senator Leo Husakos powiedział, że Bill S‑237 jest potrzebny do zwalczania „rosnącego zagrożenia” zagranicznej ingerencji w kraju. „Kluczowe jest, aby Kanada podjęła konkretne kroki w celu ograniczenia rosnącego zagrożenia obcą ingerencją w nasze sprawy i demokrację. Dlatego dzisiaj przedstawiłem wniosek wzywający do ustanowienia rejestru, który identyfikuje agentów obcych wpływów w Kanadzie” – poinformował Housakos na „Twitterze”.

Bill S‑237 ma na celu ustanowienie rejestru wpływów zagranicznych i zmianę kodeksu karnego. Ustawa ma na celu nałożenie na osoby działające w imieniu zagranicznego mocodawcy „obowiązku złożenia zeznania w przypadku podjęcia określonych czynności wobec osób pełniących funkcje publiczne”. Osoby te mogą zostać ukarane grzywną lub więzieniem, jeśli nie „złożą wymaganego zeznania” lub „świadomie złożą jakiekolwiek fałszywe oświadczenia w zeznaniu złożonym na podstawie ustawy”.

Ustawa ma również na celu zwiększenie wymiaru kary za zastraszanie , jeśli przestępca, działając w imieniu obcego rządu, próbuje powstrzymać kogoś przed zrobieniem czegokolwiek, do czego ma prawo, lub zmusić go do zrobienia czegoś niezgodnego z prawem.

W sierpniu 2021 roku Public Safety Canada zaktualizowała swoją ocenę zagrożeń, stwierdzając, że między innymi Chiny i Rosja rutynowo próbują grozić i zastraszać osoby na całym świecie za pośrednictwem różnych podmiotów państwowych i pełnomocników niepaństwowych. „Państwa te mogą korzystać z kombinacji swoich służb wywiadowczych i bezpieczeństwa, a także zaufanych agentów, aby pomagać im w zagranicznej ingerencji na kanadyjskiej ziemi”, stwierdza departament na swojej stronie internetowej.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.