Senat Brazylii zawiesił prezydent Dilmę Rousseff

Opublikowano: 13.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 623

Po 20-godzinnej debacie, większość brazylijskich senatorów zagłosowało za zawieszeniem obecnej prezydent Dilmy Rousseff oraz wszczęciem przeciw niej dochodzenia w sprawie korupcji. To oznacza że tymczasową władzę obejmie Michel Temer, dotychczasowy wiceprezydent. Media oraz brazylijska opozycja z zadowoleniem przyjęły taki rozwój wydarzeń.

Można już uznać, że zamach stanu zakończył się sukcesem. Rousseff została zawieszona na okres 6 miesięcy. W tym czasie będzie trwało dochodzenie, po czym dojdzie do kolejnego, już ostatecznego głosowania w jej sprawie. Co najmniej 2/3 senatorów musi uznać ją za winną, aby trwale została usunięta z urzędu. Jest to wysoce prawdopodobne gdy weźmiemy pod uwagę, że za zawieszeniem obecnej prezydent zagłosowało 55 osób, a na “nie” tylko 22 osoby.

Dilma Rousseff musiała opuścić pałac prezydencki, lecz zapowiedziała, że będzie walczyć do samego końca i nie dopuści do zamachu stanu. Podobnie jak w Wenezueli, prezydent posiada wielu swoich zwolenników, którzy starli się z policją i mogą być gotowi na wszystko.

Po Brazylii i Wenezueli, a także Argentynie, gdzie wybory prezydenckie wygrał Mauricio Macrim (odchodząca Cristina Fernandez de Kirchner z jakiegoś powodu uznała porażkę jej kandydata jako zamach stanu), wydaje się, że kolejna rewolucja może dopaść Boliwię. Prezydent Evo Morales posiada silnie antyamerykańskie nastawienie, a od pewnego czasu coraz więcej mówi się o jego udziale w korupcji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.