Senat Argentyny zalegalizował aborcję na żądanie

Opublikowano: 31.12.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1205

29 grudnia po 12-godzinnej debacie w argentyńskim Senacie przegłosowano prawo do legalnej aborcji na żądanie. 38 posłów był za, 29 przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aborcja w Argentynie będzie dostępna do 14 tygodnia na żądanie.

Od 15 lat Argentynki walczyły od swoje fundamentalne prawo do decydowania o sobie. 7 razy ustawa była odrzucana, za ósmym razem wreszcie się udało. Dzisiaj wygrały kobiety. Od dziś w Argentynie można bezpiecznie, legalnie i za darmo dokonać aborcji do 14 tygodnia ciąży, bez podawania powodu swojej decyzji.

Do tej pory aborcja w Argentynie była możliwa jedynie w przypadku zagrożenia życia kobiety lub jeśli powstała w wyniku gwałtu. Za nielegalne przerwanie ciąży lub udzielenie kobiecie pomocy w aborcji groziły kary więzienia.

Na początku grudnia prawo do przerywania ciąży do 14 tygodnia przyjęła niższa izba argentyńskiego Kongresu. Przed budynkiem zebrały się tłumy przeciwników i zwolenników nowej ustawy. Wielogodzinna debata zakończyła się sukcesem, który ostatecznie przypieczętowała dzisiejsza decyzja Senatu.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.