Selekcjoner Szwecji krytykuje tęczowe opaski

Opublikowano: 02.07.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1474

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Szwecji, Janne Andersson skrytykował mieszanie polityki ze sportem. Skrytykował więc kapitańskie opaski piłkarzy nawiązujące swoją kolorystyką do symboliki ruchu LGBTQWERTY. Jednocześnie szkoleniowiec zaznaczył, że sprzeciwia się przyjętemu niedawno węgierskiemu prawu pedofilskiemu, zdaniem krytyków rzekomo prześladującego homoseksualistów.

W trakcie wciąż trwających piłkarskich mistrzostw Europy wielokrotnie dochodziło do manifestacji politycznych. Część reprezentacji klęczała na znak solidarności z amerykańskim ruchem „Black Lives Matter”, natomiast w ubiegły wtorek kapitanowie Anglii i Niemiec wybiegli na boisko z tęczowymi opaskami, aby w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla postulatów dewiantów seksualnych.

Polityczne manifestacje nie spodobały się jednak selekcjonerowi Szwedów. Zdaniem Anderssona zawodnicy wychodząc na boisko powinni być po prostu piłkarzami i nie zajmować się sprawami o wymiarze politycznym. Dopiero później powinno rozmawiać się na tematy niezwiązane bezpośrednio z piłką nożną.

Andersson wpierw musiał jednak podkreślić, że nie kwestionuje samych dogmatów politycznej poprawności. Szwedzki trener zaznaczył więc, że sprzeciwia się nowemu węgierskiemu prawu antypedofilskiemu. Jednym z elementów ustawodawstwa jest zakaz promocji homoseksualizmu i transseksualizmu w szkołach, co zdaniem krytyków prowadzi do prześladowania mniejszości seksualnych.

Na podstawie: Dn.se, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.