Seksizm we francuskim ruchu LGBT

Opublikowano: 22.05.2019 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 460

Osiem kobiet zajmujących wysokie stanowiska we francuskich organizacjach grupujących mniejszości seksualne, wystosowała list otwarty krytykujący tamtejszy ruch LGBT. Według nich środowisko te przeżarte jest seksizmem, mizoginią czy dyskryminacją lesbijek ze względu na ich płeć, natomiast niektóre kobiety z powodu „zbyt kobiecego wyglądu” nie są wpuszczane na wydarzenia organizowane pod znakiem tęczowej flagi.

List otwarty w tej sprawie ukazał się na forum jednego z najpopularniejszych francuskich portali dla tamtejszych mniejszości seksualnych, zaś jego treść została sporządzona przez osiem kobiet z czołowych organizacji LGBT. W swoim tekście narzekają one przede wszystkim na seksizm i mizoginię, które mają panować wśród… francuskich homoseksualistów, przypominających podczas wielu imprez, iż „są nie tylko gejami, ale przede wszystkim mężczyznami”.

Właśnie z tego powodu lesbijki we Francji mają być narażone na „podwójną dyskryminację” ze względu na swoją płeć oraz na swój homoseksualizm. Sygnatariusze listu przytaczają w tym kontekście znane im historie, wśród których znajduje się nie wpuszczenie dwóch lesbijek do klubu nocnego ze względu na ich „zbyt kobiecy wygląd”, czy też masowe odejścia pederastów z jednego ze stowarzyszeń z powodu kierowania nim przez kobietę.

Autorki listu twierdzą więc, że wśród homoseksualistów płci męskiej ma panować „lesbofobia”, stąd na większości imprez przeważać mają właśnie pederaści niechętnie odnoszący się do lesbijek. Między innymi dlatego przedstawicielki ruchu LGBT uważają, iż jest on odbiciem francuskiego społeczeństwa, w którym kobiety mają nie mieć zbyt wiele do powiedzenia.

Na podstawie: Lesinrocks.com, Twitter.com/delestoile
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 23.05.2019 04:05

    Czyli trzeba zacząć to zwalczać… stworzyć specjalne przepisy które pozwolą lesbijkom żyć godnie i nie być dyskryminowanymi.

  2. Krokodylowy 23.05.2019 10:17

    Nie od dziś wiadomo, że społeczności LGBT najbardziej szkodzi ruch LGBT. A jakiś czas temu jakimś lesbijskim działaczkom LGBT strasznie przeszkadzało to, że trans kobiety też mogą czuć pociąg do kobiet biologicznych i w związku z tym deklarować się jako lesbijki. Tylko tu nikogo nie można łatwo oskarżyć o mizoginię lub mizoandrię. Trans osoby w ogóle powinny się od tego cyrku odciąć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.