Seks tylko w małżeństwie? To dyskryminacja!

Opublikowano: 05.08.2020 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 785

Redeemer University, prywatny chrześcijański uniwersytet w Hamilton w Ontario, spotkał się z krytyką ze strony byłych studentów, którzy twierdzą, że polityka szkoły dyskryminuje osoby LGBTQ. Obowiązujące w szkole zasady szkoły, mówią, że studenci będą dyscyplinowani za wszelkie zachowania seksualne, które mają miejsce poza małżeństwem heteroseksualnym.

To spowodowało, że niektórzy studenci homoseksualni „poczuli się nieswojo”. 22-letnia homoseksualistka z Acton w Ontario postanowiła nawet z niej się wypisać. Uważa, że musiała tak postąpić właśnie z uwagę na tę „dyskryminację”.

Szkoła twierdzi, że jej zasady są częścią tradycji chrześcijańskiej i nikogo nie dyskryminują.

Nie jest jasne, w jaki sposób szkoła ukarałaby ucznia, gdyby otrzymała skargę, ale ogólnie kary obejmują ostrzeżenia, grzywny, zawieszenie i wydalenie. Zasady szkoły obowiązują również poza kampusem.

Eksperci ds. praw człowieka z którymi rozmawiał dziennikarz CBC, uważają te zasady za możliwe do zaskarżenia w sądzie jako dyskryminacja

Rektor uczelni Robert Graham wyjaśnił ze swej strony:

„Wszyscy ludzie, w tym osoby LGBTQ, są stworzeni na obraz Boga i dlatego zasługują na to, by być traktowani z godnością, miłością i szacunkiem. Odkupiciel potępia przemoc, nękanie i zastraszanie” – napisał.

„Jako instytucja wywodząca się z reformowanej tradycji chrześcijańskiej wierzymy, że wszyscy ludzie są grzeszni i że wpływa to na seksualność i relacje każdego z nich. Tradycja obejmuje również zrozumienie, że chrześcijańskie małżeństwo zawiera się między mężczyzną i kobietą, a intymność seksualna jest zarezerwowana dla związku małżeńskiego”.

„To, co niektórzy nazywają dyskryminacją, to w rzeczywistości wolność , która jest chroniona przez prawo i stanowi podstawową wartość kanadyjską” – powiedział Graham.

Prawniczka z Toronto, Susan Ursel, mówi tymczasem, że polityka Redeemer University dyskryminuje osoby LGBTQ, a także każdego, kto nie jest żonaty.

Co najmniej dwie inne szkoły mają podobne zasady jak Redeemer University (Tyndale University w Toronto i Ambrose University w Calgary)

CBC do tej pory nie przeprowadziła podobnego śledztwa dziennikarskiego w kanadyjskich szkołach religijnych innych denominacji.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: CBC.ca
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.