Seks tylko w małżeństwie? To dyskryminacja!

Opublikowano: 05.08.2020 | Kategorie: Edukacja, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Redeemer University, prywatny chrześcijański uniwersytet w Hamilton w Ontario, spotkał się z krytyką ze strony byłych studentów, którzy twierdzą, że polityka szkoły dyskryminuje osoby LGBTQ. Obowiązujące w szkole zasady szkoły, mówią, że studenci będą dyscyplinowani za wszelkie zachowania seksualne, które mają miejsce poza małżeństwem heteroseksualnym.

To spowodowało, że niektórzy studenci homoseksualni „poczuli się nieswojo”. 22-letnia homoseksualistka z Acton w Ontario postanowiła nawet z niej się wypisać. Uważa, że musiała tak postąpić właśnie z uwagę na tę „dyskryminację”.

Szkoła twierdzi, że jej zasady są częścią tradycji chrześcijańskiej i nikogo nie dyskryminują.

Nie jest jasne, w jaki sposób szkoła ukarałaby ucznia, gdyby otrzymała skargę, ale ogólnie kary obejmują ostrzeżenia, grzywny, zawieszenie i wydalenie. Zasady szkoły obowiązują również poza kampusem.

Eksperci ds. praw człowieka z którymi rozmawiał dziennikarz CBC, uważają te zasady za możliwe do zaskarżenia w sądzie jako dyskryminacja

Rektor uczelni Robert Graham wyjaśnił ze swej strony:

„Wszyscy ludzie, w tym osoby LGBTQ, są stworzeni na obraz Boga i dlatego zasługują na to, by być traktowani z godnością, miłością i szacunkiem. Odkupiciel potępia przemoc, nękanie i zastraszanie” – napisał.

„Jako instytucja wywodząca się z reformowanej tradycji chrześcijańskiej wierzymy, że wszyscy ludzie są grzeszni i że wpływa to na seksualność i relacje każdego z nich. Tradycja obejmuje również zrozumienie, że chrześcijańskie małżeństwo zawiera się między mężczyzną i kobietą, a intymność seksualna jest zarezerwowana dla związku małżeńskiego”.

„To, co niektórzy nazywają dyskryminacją, to w rzeczywistości wolność , która jest chroniona przez prawo i stanowi podstawową wartość kanadyjską” – powiedział Graham.

Prawniczka z Toronto, Susan Ursel, mówi tymczasem, że polityka Redeemer University dyskryminuje osoby LGBTQ, a także każdego, kto nie jest żonaty.

Co najmniej dwie inne szkoły mają podobne zasady jak Redeemer University (Tyndale University w Toronto i Ambrose University w Calgary)

CBC do tej pory nie przeprowadziła podobnego śledztwa dziennikarskiego w kanadyjskich szkołach religijnych innych denominacji.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: CBC.ca
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o