Sejmowe komisje przeciwko dobrowolności szczepień

Opublikowano: 09.11.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2553

8 listopada za odrzuceniem obywatelskiego projektu o dobrowolności szczepień opowiedziały się sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Wyrzucić projekt ustawy do kosza chciało 55 posłów z połączonych komisji, tylko 2 osoby były za jego dalszym procedowaniem. Przed głosowaniem głos zabrali eksperci, między innymi prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Główny Inspektor Sanitarny, przedstawicielki Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i rzecznika praw pacjenta Bartłomieja Chmielowca.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek sugeruje, że nikt nie brał projektu antyszczepionkowców na poważnie. I w zasadzie fakt, że projekt przeszedł w pierwszym czytaniu miał służyć tylko temu, żeby zaproszeni fachowcy mogli się wypowiedzieć.

“Mówiliśmy o tym, że projektów obywatelskich nie będziemy odrzucać w pierwszym czytaniu, dzisiaj była szansa, żeby posłuchać ekspertów. Nasza decyzja jest taka, że szczepienia będą obowiązkowe. Nic w tej kwestii się nie zmieni, nie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami” – zapewniła rzeczniczka partii rządzącej.

Za procedowaniem w komisjach kilka tygodni temu głosowało wówczas 252 posłów, 158 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Przedstawicielką projektodawców była Justyna Socha ze stowarzyszenia Stop NOP.

W tej chwili trwa zbiórka podpisów proszczepionkowców pod obywatelskim projektem zakładającym sankcje za nieszczepienie dzieci: zakaz wstępu do publicznych żłobków i przedszkoli. Czy również zostanie skierowany do komisji po pierwszym czytaniu w ramach zasady, że „obywatelskie zawsze przechodzi”, przekonamy się niedługo.

Jak podaje TVN24, z informacji Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w 2010 roku zanotowano 3437 odmów szczepień, w roku 2017 – 30 089.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MakSym 09.11.2018 11:20

  @W.

  Dodałbym jeszcze, że na tym teatrzyku wszyscy coś sobie ugrywają: tak jak napisałeś – PIS-owcy, nałukoffcy-kretyni z w/w instytucji, którzy mogą sobie medialnie zaistnieć oraz oczywiście twórcy projektu ze Stowarzyszenia STOP NOP, dzielnie “walczący” o zdrowie wasze i nasze. I wszystko zostaje po staremu. A tymczasem “system” szczepień da się od ręki dymać na najróżniejsze sposoby – jak ktoś nie chce szczepić dzieci, to faktycznie nie musi tego robić bez żadnych konsekwencji. 🙂

 2. polach 09.11.2018 12:00

  Wszystko można dymać ale trzeba mieć na to nerwy ze stali, fundusze, czas i odwagę! a ludzie mają serdecznie dość takich gierek ja również!

 3. woma123 09.11.2018 22:55

  HI

  Mam 55 lat, jestem człowiekiem wykształconym, sporo czytam i interesuję się wszystkim co wokół mnie się rozgrywa. Wiele w życiu widziałem i nie poddaję się emocjom. Staram się na chłodno analizować fakty, porównywać informacje i wyciągać wnioski. Nie szukam wyjaśnień w teoriach spiskowych (w szczególności spiskowej teorii świata), lecz w rozumie i wiedzy.

  I powiem tylko tyle (nie będę się przy tym wdawał w żadną polemikę, bo to jakby rozważać czy ziemia jest płaska czy okrągła): NIE MA WIĘKSZEGO DOBRODZIEJSTWA DLA LUDZKOŚCI NIŻ SZCZEPIONKI !!!

  PS.
  Aby zamknąć wszelkie dywagacje na temat moich związków z firmami farmaceutycznymi nadmieniam, ze jestem z wykształcenia astronomem i z racji tego raczej nie jestem przydatny w wyżej wymienionego rodzaju rodzaju firmach.

 4. MakSym 09.11.2018 23:29

  @woma123

  Twoje wynurzenia są niesamowite…
  Poza tym – JESZCZE SOBIE POKRZYCZ, TO NAJMĄDRZEJSZE CO WYMYŚLIŁEŚ!

 5. MasaKalambura 09.11.2018 23:52

  I czemu wszystkie szczepienia przez strzykawkę? Skoro można doustnie. Bezpieczne nie boli. Filtruje trucizny…

 6. Jarek 5 11.11.2018 11:28

  Nie będę patrzył przez teleskop bo ten widać niesamowicie zawęża spektrum postrzegania i kojarzenia czyli percepcje ( co razem tworzy inteligencje ). Pragnę jednocześnie przypomnieć że ” wykształcony ” oznacza po polsku zakończony proces formowania np. kubek jest wykształcony lub też inaczej ukształtowany . Ma już swoją formę, nadany kształt i żeby zmienić jego formę można go co najwyżej potłuc. A szczepionki wprost należą do broni etnicznej dopracowanej w IG Auschwitz gdzie sprawnie spalano dowody badań w stosie ofiar holokaustu. Proszę o pokazanie badań z grupą placebo że emulgator do lodów polisorbat 80 podany w szczepionce nie wywoła w przyszłości wstrząsu anafilaktycznego lub alergii po zjedzeniu lodów. To samo dotyczy skwalenu. O aluminium należy przypomnieć jedynie to że nigdy nie występowało na Ziemi w postaci czystej (zamknięte jest w boksytach) dlatego jest niemiłosiernie toksyczne. Kto kontroluje nasz skafander kontroluje nasz sposób myślenia. Nawet bez podawania substancji: słodziki, wzmacniacze smaku, spulchniacze,konserwanty można kreować mnóstwo tzw. chorób ograniczając witaminę C, D, B17, podając fermentowany chmiel i niefermentowaną soje, alkohol. Generalnie ulegliśmy certyfikacji i monopolizacji wiedzy. Czego więc się spodziewamy skoro zdrowie i życie oddaliśmy w cudze ręce tzn. lekarzy. Przecież w symbolu mają gada a często nawet dwa w postaci pełnej laski Merkurego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.