Sejmowe komisje przeciwko dobrowolności szczepień

Opublikowano: 09.11.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2034

8 listopada za odrzuceniem obywatelskiego projektu o dobrowolności szczepień opowiedziały się sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Wyrzucić projekt ustawy do kosza chciało 55 posłów z połączonych komisji, tylko 2 osoby były za jego dalszym procedowaniem. Przed głosowaniem głos zabrali eksperci, między innymi prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Główny Inspektor Sanitarny, przedstawicielki Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i rzecznika praw pacjenta Bartłomieja Chmielowca.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek sugeruje, że nikt nie brał projektu antyszczepionkowców na poważnie. I w zasadzie fakt, że projekt przeszedł w pierwszym czytaniu miał służyć tylko temu, żeby zaproszeni fachowcy mogli się wypowiedzieć.

“Mówiliśmy o tym, że projektów obywatelskich nie będziemy odrzucać w pierwszym czytaniu, dzisiaj była szansa, żeby posłuchać ekspertów. Nasza decyzja jest taka, że szczepienia będą obowiązkowe. Nic w tej kwestii się nie zmieni, nie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami” – zapewniła rzeczniczka partii rządzącej.

Za procedowaniem w komisjach kilka tygodni temu głosowało wówczas 252 posłów, 158 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Przedstawicielką projektodawców była Justyna Socha ze stowarzyszenia Stop NOP.

W tej chwili trwa zbiórka podpisów proszczepionkowców pod obywatelskim projektem zakładającym sankcje za nieszczepienie dzieci: zakaz wstępu do publicznych żłobków i przedszkoli. Czy również zostanie skierowany do komisji po pierwszym czytaniu w ramach zasady, że „obywatelskie zawsze przechodzi”, przekonamy się niedługo.

Jak podaje TVN24, z informacji Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w 2010 roku zanotowano 3437 odmów szczepień, w roku 2017 – 30 089.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

@W.

Dodałbym jeszcze, że na tym teatrzyku wszyscy coś sobie ugrywają: tak jak napisałeś – PIS-owcy, nałukoffcy-kretyni z w/w instytucji, którzy mogą sobie medialnie zaistnieć oraz oczywiście twórcy projektu ze Stowarzyszenia STOP NOP, dzielnie “walczący” o zdrowie wasze i nasze. I wszystko zostaje po staremu. A tymczasem “system” szczepień da się od ręki dymać na najróżniejsze sposoby – jak ktoś nie chce szczepić dzieci, to faktycznie nie musi tego robić bez żadnych konsekwencji. :-)

polach
Użytkownik
polach

Wszystko można dymać ale trzeba mieć na to nerwy ze stali, fundusze, czas i odwagę! a ludzie mają serdecznie dość takich gierek ja również!

woma123
Użytkownik
woma123

HI

Mam 55 lat, jestem człowiekiem wykształconym, sporo czytam i interesuję się wszystkim co wokół mnie się rozgrywa. Wiele w życiu widziałem i nie poddaję się emocjom. Staram się na chłodno analizować fakty, porównywać informacje i wyciągać wnioski. Nie szukam wyjaśnień w teoriach spiskowych (w szczególności spiskowej teorii świata), lecz w rozumie i wiedzy.

I powiem tylko tyle (nie będę się przy tym wdawał w żadną polemikę, bo to jakby rozważać czy ziemia jest płaska czy okrągła): NIE MA WIĘKSZEGO DOBRODZIEJSTWA DLA LUDZKOŚCI NIŻ SZCZEPIONKI !!!

PS.
Aby zamknąć wszelkie dywagacje na temat moich związków z firmami farmaceutycznymi nadmieniam, ze jestem z wykształcenia astronomem i z racji tego raczej nie jestem przydatny w wyżej wymienionego rodzaju rodzaju firmach.

MakSym
Użytkownik
MakSym

@woma123

Twoje wynurzenia są niesamowite…
Poza tym – JESZCZE SOBIE POKRZYCZ, TO NAJMĄDRZEJSZE CO WYMYŚLIŁEŚ!

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

I czemu wszystkie szczepienia przez strzykawkę? Skoro można doustnie. Bezpieczne nie boli. Filtruje trucizny…

Jarek 5
Użytkownik
Jarek 5

Nie będę patrzył przez teleskop bo ten widać niesamowicie zawęża spektrum postrzegania i kojarzenia czyli percepcje ( co razem tworzy inteligencje ). Pragnę jednocześnie przypomnieć że ” wykształcony ” oznacza po polsku zakończony proces formowania np. kubek jest wykształcony lub też inaczej ukształtowany . Ma już swoją formę, nadany kształt i żeby zmienić jego formę można go co najwyżej potłuc. A szczepionki wprost należą do broni etnicznej dopracowanej w IG Auschwitz gdzie sprawnie spalano dowody badań w stosie ofiar holokaustu. Proszę o pokazanie badań z grupą placebo że emulgator do lodów polisorbat 80 podany w szczepionce nie wywoła w przyszłości wstrząsu anafilaktycznego lub alergii po zjedzeniu lodów. To samo dotyczy skwalenu. O aluminium należy przypomnieć jedynie to że nigdy nie występowało na Ziemi w postaci czystej (zamknięte jest w boksytach) dlatego jest niemiłosiernie toksyczne. Kto kontroluje nasz skafander kontroluje nasz sposób myślenia. Nawet bez podawania substancji: słodziki, wzmacniacze smaku, spulchniacze,konserwanty można kreować mnóstwo tzw. chorób ograniczając witaminę C, D, B17, podając fermentowany chmiel i niefermentowaną soje, alkohol. Generalnie ulegliśmy certyfikacji i monopolizacji wiedzy. Czego więc się spodziewamy skoro zdrowie i życie oddaliśmy w cudze ręce tzn. lekarzy. Przecież w symbolu mają gada a często nawet dwa w postaci pełnej laski Merkurego.