Sejm za przywróceniem kar za wycinanie drzew na terenach zabytkowych

Opublikowano: 25.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 379

Wycinka drzew i krzewów na terenach wpisanych do rejestru zabytków będzie możliwa jedynie po zgodzie wojewódzkiego konserwatora zabytków – stanowi uchwalona w piątek przez Sejm nowela ustawy o ochronie przyrody. Oznacza to również przywrócenie kar za wycinkę bez stosownych zgód.

Za uchwalaniem ustawy wraz z poprawką głosowało 432, nikt nie był przeciwny, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Poselski projekt ustawy (autorstwa PiS) o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zakłada, że usunięcie drzew bądź krzewów z terenu nieruchomości lub jej części wpisanej do rejestru zabytków będzie możliwe jedynie po zgodzie wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Autorzy projektu wskazywali, że konieczność zmiany prawa wynika z powstałej luki prawej, przez którą de facto nie można było nałożyć kar za wycinkę drzew i krzewów na terenach zabytkowych. Po zmianie przepisów ma się to zmienić.

Autorstwo: Michał Boroń
Źródło: NaukawPolsce.PAP.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Ludzi w Polsce jest prawie 40 milionów, jesli załozymy, że niepełnoletnich jest ok 25%, to pełnoletnich pozostaje ok 30 milionów. Zatem kilka tyięcy przeciwników zmian, w tej mafii, jest poniżej promila…promila. Zatem mozna spokojnie załozyc, że sa to zainteresowani, tym, aby… było jak było…
Wypowiedzi ostatnie kilku panów sędziów, oraz pani sedziny, stwierdzajacej, że sa oni “kasta NADZYCZAJNĄ”, powinno kazdego logicznie myslącego zaalarmowac, że ci ludzie sa juz dzis umoczeni w partyjniactwo, i wzorem totalnej opozycji, zmian, bo moga one dotyczyc wielu z tych co ,,,własnie sa juz sługusami partyjnymi..

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@rumcajs Nic dodać nic ująć a karawana jedzie dalej………………..POPIS trwa.

pigwus
Użytkownik
pigwus

A trawę można kosić? bo może właśnie jakaś krzewinka zakiełkowała.
Lepiej się upewnić.